Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} omniboxes.com nasıl kaldırılır?

532 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda yüklü olan web tarayıcıların tümünü etkileyen omniboxes.com yönlendirme sayfasını nasıl sileriz? konusu ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağım omniboxes.com gibi arama motorları bilgisayara ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşır ve sizi bu sayfalara yönlendirir omniboxes.com bunlardan biri olarak hijackers adı ile tarayıcı virüsleri olarak’da denebilir .

omniboxes.com nasıl silinir gibi konular ile site üzerinden soru gönder bölümünü kullanan arkadaşlara yönelik olarak yazdığım bu makalemde omniboxes.com nasıl temizlenir konusu üzerinde bilgi vermeye başlayacağım. omniboxes.com search arama motoru iki değişik yol ile kaldırmaya çalışacağız. aşağıdaki adımlar size en uygun yolu deneyerek kullanabilirsiniz.

 

omniboxes.com nasıl silinir?

Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

omniboxes.com kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile omniboxes.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde http://www. omniboxes.com  uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ;

omniboxes.com nasıl silinir , omniboxes.com nasıl kaldırılır , omniboxes.com kurtulma , remove omniboxes.com, omniboxes.com virüs , omniboxes.com chrome

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın