Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} my lucky tarayıcı virüsü nasıl kaldılır?

858 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara bulaşan virüslerin direk olarak etkilediği şey Tarayıcılardır. Tarayıcılarda genelde reklam , ve yönlendirme sayfaları çıkmaktadır. Bunlardan biride my lucky arama motorudur. Siz tarayıcı her defasında açtığınızda sizi “mylucky123.com” adresine yönlendirerek bu sahte arama motorunu kullanmanızı sağlamaktadır. 

mylucky sahte arama motoru virüsü nasıl kaldırılır?

my lucky kaldırma yolu olarak iki farklı yol ile deneyelim. aşağıdaki anlatılan adımları teker teker deneyerek sorunu çözebiliriz.

Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

mylucky123.com” kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile “mylucky123.com”  temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://mylucky123.com” uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ;

my lucky kaldırma chrome , my lucky google chrome , my lucky virüsü , my lucky nasıl kaldırılır , my lucky silinir , mylucky123 nasıl temizlenir , my lucky removel  , my lucky arama motoru kaldırma , my lucky 123 kaldırma 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın