Sponsorlu Bağlantılar

kernel security check failure hatası nasıl çözülür?

11.406 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar sorunlarından biri’de kernel security check failure hatasıdır. Bu konumuzda bu sorun nasıl çözülür? bununla ilgili olarak anlatım yapacağız. Genelde bu sorunlar mavi ekranblue screen ekranda görüldüğünde anlaşılmaktadır. 

kernel security check failure sorunu çözümü Windows 10 , Windows 8.1 veya Windows  7 işletim sistemlerinde genel olarak aynıdır. Şimdi fazla lafı uzatmadan bu sorunun çözümü nasıl olur? anlatıma geçelim.

kernel-security-check-failure-sorunu-nasil-cozulur

kernel security check failure Nasıl Çözülür?

  • Win+R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açalım. Açılacak Dos Penceresine aşağıdaki kodları  “SFC /SCANNOW” ( tırnak işareti olmadan ) yazın ve bilgisayarı taratın böylece sorunları çözmeye çalışacaktır. 
  • Ram Bozuk olabilir , eğer bilgisayarınızda bozuk bir ram kullanıyorsanız bunu tespit etmeniz gerekecektir. bilgisayarda iki tane ram takılı ise biri çıkarın ve diğeri ile bilgisayarı kullanmayı deneyin. Ramleri teker teker deneyin ve bozuk ram varsa bunu tespit ediniz. Arıca ram testi edebilmek için Memtest86 Programı ile test edebilirsiniz. 
  • Bilgisayarınızda eski sürücüleri kaldırın ve güncel sürücüler ile donanım sürücülerini yeniden yükleyin. Sürücü çakışmaları mavi ekran hataları kernel security check failure sorunları yaşatabilir.
  • Eski Sürücüler Nasıl Kaldırılır? bu konu size yardımcı olacaktır. 
  • kernel security check failure hatası bazen bilgisayar’da virüslerden kaynaklı olarak sorunu yaşatabilir. Bunun için lisanslı bir antivirüs programı kullanarak taratın.
  • Bilgisayarınızda bu sorunu yaşamadığınız bir tarihe sistem geri yükleme yaparak hata’dan kurtulmayı deneyin.

sistem geri yükleme nasıl yapılır? yukarıdaki video izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olacaksınız , eğer yukarıda donanım , virüs ve sürücü hatalarından kaynaklı bir sorun değilse en son başvurulacak çözüm temiz yükleme olacaktır. Bilgisayarınıza yeniden bir işletim sistemi yükleyebilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

kernel security check failure blue screen , kernel security check failure mavi ekran , kernel security check failure windows 10 , kernel security check failure windows 7 , kernel security check failure nasıl çözülür , kernel security check failure sorunu , kernel security check failure hatası , kernel security check failure error , kernel security check failure problemi , kernel security check failure sorunsalı , kernel security check failure fix

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

kernel security check failure hatası nasıl çözülür? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın