Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} f.piesearch virüsü nasıl silinir?

581 views
Sponsorlu Bağlantılar

f.piesearch.com virüsü bilgisayarımıza ücretsiz yazılımlar ile bulaşarak tarayıcılarımızı etikler ve sizi bu sitelere yönlendirme yaparak bu arama motorlarını kullanmamızı sağlar. Bu konumuzda ise browser etkileyen f.piesearch nasıl kaldırılır konusu üzerinde duracağız.

f.piesearch nasıl silinir?

Bu silmek için iki farklı yok uygulayacağız . bir manuel olarak ve adwcleaner programı kullanarak temizlemeye çalışacağız. aşağıdaki yönergeleri izleyerek f.piesearch.com nasıl kaldırılır hemen uygulamaya geçelim.
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

f.piesearch kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile f.piesearch temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde http://www.f.piesearch.com uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ;

f.piesearch nasıl silinir , f.piesearch kaldırma , f.piesearch virüs , remove f.piesearch

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın