Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop veya Grafik için Hangi Bilgisayar ?

963 views
Sponsorlu Bağlantılar

Amatör olsun profesyonel olsun Photoshop yada Grafik programları PhotoScape , Picasa , AutoCad , corel craw , dreamweave , 3DMax , Frontpage gibi programlar için en uygun hangi işletim sistemi ve bilgisayar daha performans alınır bunu üzerinde duracağız.

Bu tür programlar vektörel ve pixel tabanlı olarak kendi aralarında ayrılmaktadır. Biz programların hangi sistemlerde daha iyi çalışacağı konusunda araştırmalar yaparak sizlere sunmak istedim.

işim gereği gezdiğim ve gördüğüm kadarı ile Matbaaların ve Reklam tabela işiyle uğraşanların grafikerleri normal günlük hayatımızda Windows işletim sistemin kullanmaktadır. Arkadaşım grafikçi ona sorduğumda Mac Bilgisayarlarda bu işlerin daha iyi olduğunu ve daha randımanlı , performanslı çalıştıklarını söylemektedir.

Mac mi Pc mi sorununa cevap aramaya devam ediyoruz. Tasarım ve kodlama yapıyor iseniz bir çok puf noktayı göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

* İlk önce bu konularda bütçe önemlidir , Mac veya Pc Hangi derken bunu göz önünde bulundurmanız gerekecektir. iyi paralara iyi bilgisayar alınır bunun için bütçe önemlidir.

* Grafik işleri için kullanacağız bilgisayarlarda fazla çalışacağınız için ısınmalar olacaktır bu yüzden iyi bir fan soğutucu gerekebilir . Mac kullandığı işlemci ve donanım sayesinde bir kaç gb  programları rahatlıkla ısınmadan yapabilir.

* Renk Kalitesi için iyi bir monitöre’de ihtiyaç olacaktır.

* Güçlü bir Ram ve Ekran Kartına sahip olunması gerektiğini unutmayın.

* Bazı arkadaşların kodlamalarda Pc , Grafik’de çalışırken Mac kullandıkları söylenmektedir. o zaman iki bilgisayar arasında git el olacağını düşünerek iyi bir işlemci ( i7 ) olabilir yüksek Ram ve Ekran kartlı ve soğutması kuvvetli pcler içinizi görebilir.

Ama Gene bir kanı olarak ve performans , ısınma ve renk kalitesi ile Mac önerilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın