Sponsorlu Bağlantılar

İphone “Düşük Güç Modu” nedir nasıl kullanılır?

756 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuz’da yeni güncellemeler ile gelen Düşük Güç Modu Nedir ve ne için kullanılır bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.

IOS 9 güncellemesi ile bir çok yeni özelliğin geldiğini söyleyebiliriz , bununla birlikte bu yeni gelen özelliklerden biride Düşük Güç Modu ‘dur. Bu Mod pil seviyesi %20 aşağı düştüğünde devreye girer. Düşük Güç Modu’ndaki amaç Daha uzun bir pil ömrü’dür diyebiliriz.

Pil seviyesi %20 ve %10 seviyelerine gerilediğinde size bu özelliği etkinleştirmek isteyip istemediğiniz hakkında bilgi vermektedir eğer Düşük Güç Modu Etkinleştirmek istiyorsanız o zaman Ayarlar > Pil adımlarından bu Modu etkinleştirme yapabilirsiniz.

düşük güç mosu

 

Düşük Güç Modu Nasıl Çalışır?

Bu modu devreye soktuğunuzda işlemci çalışma hızı yavaşlayacak , Arka plan uygulamaları yenileme , Bluetooth ve hareketli efektleri kapatıyor , parlaklığı kapatıyor böylece pil şarj ömrünü uzatmış oluyor. Bu pil ömrünü bir saat kadar uzattığı söylenmektedir. Low Power Mode özelliği aktif olduğunda pil gösterge durumu sarı dönüşmektedir.

Arama Tags & Etiket ;

Düşük güç modu nedir , Düşük güç modu nasıl çalışır , Düşük güç modu aktif etme , low power mode , Düşük güç modu kullanımı , Düşük güç modu nasıl kullanılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın