Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Anakartı Nasıl Temizlenir

56 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayarımızın kaburgası, bel kemiği olan anakart temizliği hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda bilgisayar genel temizliği hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda Anakart nasıl temizlenir bunun üzerinde duracağız.

Bilgisayarımızın kasasına zamanla sigara dumanı parçacıkları, kirler, toz, kıl parçaları devreler arasına birikebilir. Zamanlar bilgisayar biriken bu kirler sorun çıkarmaya başlamaktadır. Bu nedenle belirli aralıklarla bilgisayar temizliği yapmak şarttır.

Anakart temizliği yapmadan önce veya diğer bileşenlerin temizliği öncesinde önce bilgisayarın güç kablolarını çıkartarak tamamen güçten kesmemiz ve bilgisayar kasasında statik elektriği boşalmak gerekecektir.

BİLGİSAYAR ANAKARTINI TEMİZLEME

Anakart temizliğinde üzerinde biriken tozları, kılları temizlemek için tavsiye edilen yöntem basınçlı hava kullanmak olacaktır.

Basınçlı hava kullanırken devrelere, kablolara fazla yaklaştırmadan kullanmakta fayda vardır. Çok yaklaştırdığınızda kabloları yerinden çıkarabilir veya küçük bileşenleri sökerek kırabilir. Bu nedenle makul bir seviyede hava basıncına göre uzaklığı ayarlayınız.

Basınçlı havaya alternatif, portatif pillerle çalışan vakumlardır. Tozları, kir, kılları etkili bir şekilde temizleyebilirler.

Eğer uzman değilseniz temizleyici solventlerle temizlik yapmayınız. Bunu işin uzmanları devreler üzerinde oluşan oksitleri temizlemek için kullanmaktadır. Bu nedenle işi bilen uzmanlar tarafından destek alınız.

TAVSİYE YAZILAR;

BİLGİSAYARIMIZI NE SIKLIKLA TEMİZLEMELİYİM

BİLGİSAYARI TEMİZLEME MALZEMELERİ

BİLGİSAYARDA GENEL TEMİZLİK İPUÇLARI

BİLGİSAYAR KASASI NASIL TEMİZLENİR

CD-ROM ~ DVD VE DİĞER DİSK SÜRÜCÜLER NASIL TEMİZLENİR

SABİT DİSK { HDD ~ HARDDİSK } NASIL TEMİZLENİR

KULAKLIK NASIL TEMİZLENİR

KLAVYE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

KLAVYE TUŞLARI NASIL SÖKÜLÜR

LCD ~ LED EKRAN TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

ANKART NASIL TEMİZLENİR

OPTİK FARE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

YAZICI NASIL TEMİZLENİR

SCANNER ~ TARAYICI NASIL TEMİZLENİR

AKILLI TELEFON NASIL TEMİZLENİR

Anakart temizliği yaptıktan sonra kasanın içine biriken tozları da ayrıca kasa temizliği yaparak temizleyiniz.

Bu konumuzda bilgisayar anakart temizliği nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın