Sponsorlu Bağlantılar

Klavye Tuşları Nasıl Sökülür

83 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar klavye tuşları nasıl sökülür konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Daha önceki konularımızda bilgisayar çevre birimleri temizliği hakkında bilgi vermiştik. Klavye temizliği esnasında gerektiğinde klavye tuşlarının sökülerek temizlenmesinin gerektiğini belirtmiştik.

Bu konumuzda bu yazımıza istinaden klavye tuşlarını çıkarma hakkında bilgimizi yazımıza bulabilirsiniz.

Klavye üzerine sıvının dökülmesi, yiyecek kırıntılarının temizlenmesi için klavye tuşlarını yerinden sökmek gerekebilmektedir. Bazen klavyeyi nemli bez ile temizlerken tuşların yapış yapış olması nedeniyle tuşların yerinden çıkartılması icap edebilir.

Biz bu yazımımızda masaüstü klavyenin sökümü üzerinde duracağız. Dizüstü bilgisayarlar için klavye sökümü tamamen farklıdır ve uzmanlık gerektirebilir. Dizüstü bilgisayar klavye tuşlarını kaldırmak için desteğe ihtiyacınız olabilir.

Klavye tuşlarının herhangi birini çıkartmak için önce klavyeyi bilgisayardan çıkartarak bilgisayarı kapatınız.

Standart bir klavye tuşunu kaldırmak için kaldırmak istediğiniz tuşun önündeki tuşa basarak işe başlayın. Küçük düz uçlu tornavida veya araba anahtarı gibi anahtarların altında düz bir nesne veya bir bez koyarak yukarı doğru kaldırın. Birden fazla tuşu çıkarmak istediğinizde bunu çıkarana kadar devam ediniz.

BOŞLUK TUŞU ( SPACE )

Bazı klavyeler, yerine takılması zor veya imkansız olabilen bir tutma yayı kullandığı için kesinlikle gerekli olmadıkça boşluk tuşunu yerinden çıkarmayın.

Tuşlar çıkarıldığında tuşların veya tuşların altında saç, toz, kir veya yiyecek parçalarının olduğunu göreceksiniz bunları basınçlı hava yardımı ile temizledikten sonra nemli bir bez veya pamukçu çubuk ile extra temizlik yapılabilir.

TAVSİYE YAZI;

BİLGİSAYARIMIZI NE SIKLIKLA TEMİZLEMELİYİM

BİLGİSAYARI TEMİZLEME MALZEMELERİ

BİLGİSAYARDA GENEL TEMİZLİK İPUÇLARI

BİLGİSAYAR KASASI NASIL TEMİZLENİR

CD-ROM ~ DVD VE DİĞER DİSK SÜRÜCÜLER NASIL TEMİZLENİR

SABİT DİSK { HDD ~ HARDDİSK } NASIL TEMİZLENİR

KULAKLIK NASIL TEMİZLENİR

KLAVYE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

KLAVYE TUŞLARI NASIL SÖKÜLÜR

LCD ~ LED EKRAN TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

ANKART NASIL TEMİZLENİR

OPTİK FARE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

YAZICI NASIL TEMİZLENİR

SCANNER ~ TARAYICI NASIL TEMİZLENİR

AKILLI TELEFON NASIL TEMİZLENİR

Klavyeye bir sıvı döküldüyse anahtar altında klavyeyi ve anahtar altında milini temizleyin ve kurulayın. Her şeyi temizledikten sonra yerine oturana kadar tuşa aşağı bastırarak anahtarı normal konumuna alınız.

Klavye sökümünü, klavye tuşlarını yerinden çıkartmak oldukça basittir. Eğer takıldığınız yer varsa klavyenin markasına göre videolarda aratarak teknik bilgi edinerek pratik olarak söküp takılmada bilgi edinebilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın