İpUçları

LCD ~ LED Ekran temizliği nasıl yapılır

LCD ~ LED Ekran temizliği nasıl yapılır

Merhabalar, bu konumuzda LCD ekran, LED ekran temizliği hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Kir, toz veya parmak izleri bilgisayar, tablet ekranının okunmasını zorlaşmasına neden olabilmektedir.

Bu nedenle ekran temizliğini sık sık gerçekleştirmek gerekir. CRT bilgisayar monitörlerinin aksine, LCD veya LED monitör cam olmadığı için özel temizleme işlemi gerekmektedir.

Şunu unutmamak gerekir ki ekrana doğrudan herhangi bir sıvı püskürtmemeyi unutmayın. Ekranı çizebilecek herhangi bir kağıt havlu kullanmayın.

Ekran temizliği için genel olarak mikrofiber bez, yumuşak pamuklu bezler kullanın. Kuru bezler ekranı temizlemezse ovma alkol yardımıyla uygulama yapılabilir.

CRT EKRAN TEMİZLİĞİ

Kir, toz ve parmak izlerinden kurtulmak için ev cam temizleyicisi ile temizlenebilir. Monitörün güç kablolarından çıkartarak, ekrana doğrudan püskürtme yapmadan pamuklu bez yardımı ile CTR ekran temizliğini yapabilirsiniz.

Tıkalı havalandırma delikleri ekranın ısınmasına neden olabilir bu nedenle ekran için açabilirseniz hava tutarak temizleme yapabilirsiniz.

Genel olarak temizliği toz alan mikrofiber bezler yardımıyla nemli veya temizleme solventleri yardımı ile temizleyebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI;

BİLGİSAYARIMIZI NE SIKLIKLA TEMİZLEMELİYİM

BİLGİSAYARI TEMİZLEME MALZEMELERİ

BİLGİSAYARDA GENEL TEMİZLİK İPUÇLARI

BİLGİSAYAR KASASI NASIL TEMİZLENİR

CD-ROM ~ DVD VE DİĞER DİSK SÜRÜCÜLER NASIL TEMİZLENİR

SABİT DİSK { HDD ~ HARDDİSK } NASIL TEMİZLENİR

KULAKLIK NASIL TEMİZLENİR

KLAVYE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

KLAVYE TUŞLARI NASIL SÖKÜLÜR

LCD ~ LED EKRAN TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

ANKART NASIL TEMİZLENİR

OPTİK FARE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

YAZICI NASIL TEMİZLENİR

SCANNER ~ TARAYICI NASIL TEMİZLENİR

AKILLI TELEFON NASIL TEMİZLENİR

Bu konumuzda bilgisayar monitörü nasıl temizlenir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL