Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda genel temizlik ipuçları

51 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, önceki bilgisayar temizliği konusunda bilgisayar hangi sıklıkla temizlenmeli ve bilgisayarımızı ev ortamında temizlik için kullanacağımız araçlar, malzemeleri hakkında bilgi vermeye çalışmıştık.

Bu konumuzda bilgisayar temizliği yapılırken genel temizlik ipuçları hakkında önemli noktalara değineceğiz.

Herhangi bir bileşen veya çevre birimini temizlerken izlenecek önerileri ve bilgisayarın temiz kalması için ipuçlarını sizlere sıralı olarak listeleyeceğiz.

# Bilgisayarın çevre birimlerine ve bileşenlerine asla sıvıyı doğrudan püskürtmeyin veya fışkırtmayın. Eğer sprey kullanılacaksa bunu bir beze doğru püskürtünüz.

# Bilgisayar kasası içinde veya çevresinde tozu, kiri, kılları emmesi için elektrikli süpürge makinesi kullanabilirsiniz. Fakat bunun için bilgisayarda elektrik prizinden tamamen sökün ve statik elektriği boşaltınız.

# Bir çevre birimini veya bilgisayarı temizlemeden önce tamamen elektrikten çıkartın ve kapatınız. Ardından kasa içi temizliği için statik elektriği boşaltınız. Bilgisayar kasasında durgun elektik nasıl boşaltılır yazımızı okuyunuz.

# Bilgisayar kasasını temizlerken güçlü solventler kullanırsanız bilgisayar bileşenlerine zarar verebilir. Bunun için daima su veya yüksek oranda seyreltilmiş çözücü kimyasallar kullanın.

TAVSİYE YAZILAR;

BİLGİSAYARIMIZI NE SIKLIKLA TEMİZLEMELİYİM

BİLGİSAYARI TEMİZLEME MALZEMELERİ

BİLGİSAYARDA GENEL TEMİZLİK İPUÇLARI

BİLGİSAYAR KASASI NASIL TEMİZLENİR

CD-ROM ~ DVD VE DİĞER DİSK SÜRÜCÜLER NASIL TEMİZLENİR

SABİT DİSK { HDD ~ HARDDİSK } NASIL TEMİZLENİR

KULAKLIK NASIL TEMİZLENİR

KLAVYE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

KLAVYE TUŞLARI NASIL SÖKÜLÜR

LCD ~ LED EKRAN TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

ANKART NASIL TEMİZLENİR

OPTİK FARE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

YAZICI NASIL TEMİZLENİR

SCANNER ~ TARAYICI NASIL TEMİZLENİR

AKILLI TELEFON NASIL TEMİZLENİR

# Fanları, özellikleri küçük fanları temizlerken, dönmesini önlemek için tutun ve fan kanatların arasına dönmesini önlemek için küçük bir şey koyun. Fanı kuvvetli basın ile temizlemek fana zarar verebilir ve geri voltaj oluşturabilir.

# Temizlik yaparken bir şey yemeyin, sıvı içmeyin veya sigara içmeyin içine dökülebilecek külleri yeniden temizleme ihtiyacını doğurabilir.

Bilgisayar temizliğinde yukarıda verdiğimiz genel temizleme ipuçlarına dikkat etmeniz daha verimli bir temizlik sağlayacaktır. Bu konumuzda bilgisayar temizliği hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın