Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefon nasıl temizlenir

67 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda akıllı telefon temizliği nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Günlük hayatımızda sık sık kullandığımı için ön ve arka yüzeyleri sürekli olarak kirlenmektedir. Dokunmatik kirlendiği zaman hareket ve parmak dokunuşların belirli alanlarda dokunuş ve tanımlamada sıkıntı yaşanmasını sağlayabilir.

Ayrıca tozlar, diğer kirli parçacıklar 3.5 mm kulaklık girişi, şarj bağlantı noktası veya hoparlör gibi alanlarda birikerek düzgün çalışmasını engellemektedir.

Bunun için mikropların yayılmasını önlemek için akıllı telefonların temizliği önemlidir. Parmak izi ön tarafta leke bırakabileceği gibi arka yüzeylerde de iz bırakırlar bu yüzden mikrofiber bezlerle temizlenmesi gerekmektedir.

Cem temizleyici veya diğer alkol gibi sıvılar ile telefonun kirli yüzeyleri temizlenebilir. Bir bez yardımı ile, bezin bir ucuyla sıvı kullanılarak silindikten sonra bezin diğer tarafıyla da kurulanabilir. Kullanılan sıvıların telefon temizliği için uygun olup olmadığını öğrenin sonradan cihaza zarar veren sıvılardan uzak durunuz.

Unutmayın sıvıları doğrudan cihaza püskürtmeyiniz. Beze püskürterek sonrasında cihazı silmeye başlayınız.

TELEFONUN BAĞLANTI NOKTALARINI TEMİZLEME

Telefonun bağlantı noktalarında biriken toz, kir, pamukçuklar telefonun düzgün şarj olmasını veya ses gelmesini engellemektedir. Bu arada biriken kirlerin temizliğini basınçlı hava yardımıyla temizleyebilirsiniz. Küçük kürdan yardımı ile de içinde biriken kirleri çıkarmak için kullanabilirsiniz.

Bağlantı noktalarını metal cisimler kullanarak temizlik yapmayınız. Metal cisimler kısa devre yapmasını sağlayabilir ve cihazınıza zarar verebilmektedir.

TAVSİYE YAZILAR;

BİLGİSAYARIMIZI NE SIKLIKLA TEMİZLEMELİYİM

BİLGİSAYARI TEMİZLEME MALZEMELERİ

BİLGİSAYARDA GENEL TEMİZLİK İPUÇLARI

BİLGİSAYAR KASASI NASIL TEMİZLENİR

CD-ROM ~ DVD VE DİĞER DİSK SÜRÜCÜLER NASIL TEMİZLENİR

SABİT DİSK { HDD ~ HARDDİSK } NASIL TEMİZLENİR

KULAKLIK NASIL TEMİZLENİR

KLAVYE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

KLAVYE TUŞLARI NASIL SÖKÜLÜR

LCD ~ LED EKRAN TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

ANKART NASIL TEMİZLENİR

OPTİK FARE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

YAZICI NASIL TEMİZLENİR

SCANNER ~ TARAYICI NASIL TEMİZLENİR

AKILLI TELEFON NASIL TEMİZLENİR

Bu konumuzda akıllı telefonlar nasıl temizlenir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın