Sponsorlu Bağlantılar

800b0100 hatası nasıl çözülür?

2.339 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız’da 800b0100 hatası alıyor iseniz bilgisayarınızda son gerçekleşen Windows Update dosyalarından biri hatalı veya bozuk olabilir . Bu bozuk dosya kaynaklı ise 800b0100 sorunu yaşana bilirsiniz.

Bilgisayarınız stabil çalışabilmesi ve açıkların kapanması için Microsoft Her ay güncelleme yayınlamaktadır eğer sisteminiz otomatik güncellemeye ayarlı ise bunu kendisi yapacaktır. Bununla birlikte istemediğiniz güncellemeleri yapacağı için bazı program ve sürücülerde sıkıntı çıkarabilir. Bunun için tavsiyem sistemi kendiniz manuel olarak güncellemeye ayarlayınız.

800b0100 hataları’da güncellemelerden kaynaklı olacağı için bu sorunun çözümü aramaya başlayalım. Eğer Bilgisayarınızda windowsupdate_800b0100 gibi hatalar alıyorsanız aşağıdaki yöntemleri takip edelim.

800b0100 Nasıl Çözülür ?
* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda Eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra Ekran Kartı Sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows İşletim Sistemini Güncellemeye deneyiniz Son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi Denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) Test yaparak Ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs Yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise 800b0100 hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda Otomatik ve Manuel Yapmış olduğunuz Güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

* Bilgisayarınızdan Son yapılan Update Güncellemelerini Nasıl Kaldırabilirsiniz Bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/  adresinden inceleyenin.

* Son Yöntem ise Bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Google Arama Tags & Etiket ; 

800b0100 nasıl çözülür , 800b0100 Windows 7 , 800b0100 Windows 8 , 800b0100 sorunsalı , 800b0100 kesin çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın