Sponsorlu Bağlantılar

Topkapı Sarayını Sanal Tur ile Ziyaret Edin

1.555 views
Sponsorlu Bağlantılar

Topkapı Sarayı ( Osmanlı Sarayı ) 600 yıllık Osmanlı imparatorluğunun 400 yılını bu saray’da idare etmiş İstanbul’da Sarayburnu’nda Bulunan ve 1478 yılında Fatih Sultan Mehmet Han tarafından inşa ettirilmiş bugün’ki metre karesi ile 80.000 m2 yer teşkil etmektedir.

Bu muhteşem yapının Mimarları Fatih Sultan Mehmet , Mimar Sinan , Sarkis Baylan , Acem Ali ,  Davud Ağa üstlenmiştir . 9 Ekim 1924 yılında ise Müze haline dönüştürülmüştür.

Topkapı Sarayına Nasıl Gidilir ?

Eminönü üzerinden Tranvay ile gidilebileceği gibi , Sultanahmet ve Ayasofya yürüme mesafesindedir. Atatürk Hava Alanından M1 Metro ile Ulaşım sağlanmaktadır.

Açık Adresi ;  Topkapı Sarayı Eminönü / İstanbul  0212 – 512 04 80

Mesai Saatlerini : Telefon ile Sorabilirsiniz ( yaz saati , kış saati )

 

TOPKAPI SARAYINI HEMEN SANAL TUR İLE GEZMEYE BAŞLAYIN

http://www.kultur.gov.tr/genel/Sanalmuzeler/topkapi_harem_turkish/index.html” adresini yaratıcıya yapıştırdığınızda sanal tura başlayabilirsiniz. 

topkapı sarayı sanal tur gezintisi panorama

Topkapı Sarayı Harem ;

Son Yıllar’da en çok popüler olan Topkapı Sarayının girilmesi yasak olan sadece hekimlerin dışında kimsenin alınmadığı kadınları kimselerin göremediği mahrem bir yerdir.

topkapı harem panorama sanal gezinti

Bu Sanal Tur ile Gezebileceğiniz Yerler ;

Harem Ağası Taşlığı , Harem Sofrası , cümle Kapı Girişi , Valide Taşlığı , Cariye Koridoru , Cariye Taşlığı , Validesultan Daire yolu , Ahmet Has Odası , Hamam Yolu , Hamam Girişi , Hünkar Sofrası , III. Murat Has Odası , III. Ahmet Has Odası , Çifte Kasırlar Girişi , Gözdeler Taşlığı Önü

Topkapı Sarayında Bulunan Diğer Bölümler ; 

Harem , Dolap Kubbe , Harem Hazinesi , Şadırvanlı Sofa , Kara Ağalar Mescidi , Musahipler Dairesi , Karaağalar Koğuşu , Kızlar Ağası ( Darüssaade ağası ) , Cümle Kapısı , Kadın Efendiler Dairesi , Altınyol , Arabalar Kapısı , Nöbet Yeri

Arama Tags Etiket ;

Mukaddes Emanetler , Topkapı palas , Haram , Valide Sultan , topkapı 360 derece sanal gezinti , topkapı palas , osmanlı sarayı sanal tur , yandex panorama topkapı sarayı gezintisi , topkapı sarayı nerede , topkapı sarayına nasıl gidilir , topkapı sarayı harita üzerinde , topkapı sarayı irtibat telefon numarası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın