Netmahal.com Açılış Sayfasını Nasıl Kaldırablirim ( Resim Anlatım ) – Adem OCUT

Bilgisayarınızda Web Tarayıcınızı açtığınızda Anasayfanız yerine Netmahal sayfasına yönleniyorsa bu durum belirli bir zaman sonra can sıkmaya başlar. bu Durumdan Nasıl kurtulurum diye soranlar için cevabını veriyorum. umarım işinize yarar . Umarım beğenirseniz facebook sayfamızı takip ederek diğer güncel konularımızı takip edersiniz.

İlk başta Registry kayıtlarını temizlememişz gerekecektir. Bunun için  Win + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açıyoruz. Bu pencereye regedit yazarak entere basıyoruz. Kayıt defterini açıyoruz.

Kayıt defterini açtıkdan sonra  Ctrl + F  tuşlarına basarak Arama penceresini açıyoruz.

 

Arama Penceresine netmahal.com  yazarak Tüm Kayıt Defterini taratıyoruz ve önümüze gelen tüm netmahal.com gelen kayıtlarını siliyoruz.

Kayıt defterinideki netmahal.com kayıtlarını silerek burdan çıkıyoruz.

 

Masaüstündeki web tarayıcılarımızın kısayol özelliklerine girerek. Kısayol Hedef uzantılarının sonunda netmahal.com  uzantısı varsa bunları siliyoruz.

“C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”

olcak sekilde düzenliyoruz. Burası önemli yani internet tarayıcılarının özellikler kısmında hedef uzantının sonunda netmahal.com  olanları siliyoruz ve kayıt ediyoruz.

 

Daha Sonra Tarayıcılarımızı açıyoruz ve anasayfamızı google.com  yada istediğiniz bir site olarak düzenliyebilirsiniz.

 

Hepsi bu kadar umarım işinize yaramıştır bizi    Facebook  takip ediniz.

Aramasayfam.com olarak hazırladığım video aynı şekilde sizde netmahal.com olarak uygulayabilirsiniz metod aynıdır.

 

Diğer Konu ve ipuçlarını ziyaret etmeden çıkmayın mutlaka işinize yarıyan ipuçları vardır.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Netmahal.com Açılış Sayfasını Nasıl Kaldırablirim ( Resim Anlatım ) – Adem OCUT (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba ,

    Ben Chorme anasayfasından nemahal.com ‘ u kaldırdım fakat ara kısmında hala duruyor , ama orda nemahal.com ‘ dan portalsepeti.com ‘ a yönlendiriyor Aygıt Yöneticisinde searh.google.com yaptım nemahal ve portal sepeti olan yerleri . Fakat hala değiştiremedim , ayrıca Chorme ayarlar bölümünde o kısımlar kilitli ne yapmalıyım ?

    • Registry Kayıtlarından Manuel olarak Değiştiriniz. Win + R ( Çalıştır ) buraya regedit yazınız. DAha sonra Ctrl + F tuş yardımı ile Bul penceresini açınız buraya portalsepeti.com yazarak kayıtları tümünü aratın ve bulduğunuz kayıtları siliniz. Aynısını netmahal.com içinde uygulayınız son olarak tarayıcılarını ana sayfa olarak google yapınız. ( AdwCleaner Programı denedinizmi )

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın