Sponsorlu Bağlantılar

netmahal.com arama motoru nasıl kaldırılır?

4.069 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

netmahal.com kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile netmahal.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://netmahal.com” uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

netmahal.com arama motoru nasıl kaldırılır? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba ,

    Ben Chorme anasayfasından nemahal.com ‘ u kaldırdım fakat ara kısmında hala duruyor , ama orda nemahal.com ‘ dan portalsepeti.com ‘ a yönlendiriyor Aygıt Yöneticisinde searh.google.com yaptım nemahal ve portal sepeti olan yerleri . Fakat hala değiştiremedim , ayrıca Chorme ayarlar bölümünde o kısımlar kilitli ne yapmalıyım ?

    • Registry Kayıtlarından Manuel olarak Değiştiriniz. Win + R ( Çalıştır ) buraya regedit yazınız. DAha sonra Ctrl + F tuş yardımı ile Bul penceresini açınız buraya portalsepeti.com yazarak kayıtları tümünü aratın ve bulduğunuz kayıtları siliniz. Aynısını netmahal.com içinde uygulayınız son olarak tarayıcılarını ana sayfa olarak google yapınız. ( AdwCleaner Programı denedinizmi )

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın