Dosearches.com Nedir – Dosearches.com Nasıl Kaldırılır (VİDEO) – Adem OCUT

Dosearches.com  Nedir ?

Dosearches.com   ( ücretsiz ) programlar tarafından kuruldukdan sonra bilgisayarınıza bulaşan tarayıcıların ana sayfasını değiştiren bir korsan arama motorudur. Kendi çıkarları doğrultusunda reklam içeren sitelere yönlendirler.

İnternet explorer – Google Chrome -Mozilla tarayıcınızı açtığınızda ana sayfanız Dosearches.com  sayfasına yönlendiriliyorsa bilinki sizde bu durumdan müzdaripsiniz.

 

Dosearches.com  Nasıl Kurtulursunuz ?

ilk önce bilgisayarımızın Denetim masasından prgram ekle kaldır Dosearches.com  ile ilgili kurulu dosyalar varsa bunları kaldırılıyoruz. Daha Registry kayıtlarını temizlemek gerekiyor bunun için Win + R tuşlarına birlikte basarak çalıştır pencerisini açıyoruz açılan pencereye regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz.

Burda Yapmamız gereken CTRL + F tuşlarına basarak arama penceresini açmak burda Arama pencersine Dosearches.com  yazarak tüm registry kayıtlarını taratıyoruz.

 

Karışımıza ne kadar Dosearches.com  ile ilgili kayıt çıkarsa bunları siliyoruz. Silindikden sonra emin oldukdan sonra kayıt defterini kapatıyoruz.

 

Bunnları halledikden sonra Masa üstünde Tarayıcılarımızın Kısayollarına  üzerine tek tek gelerek özellikler bölümüne giriyoruz.

 

Tarayıcıda hedef yolundaki “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” kırmızı ile belirtlieln exe uzantısının sonunda hiç bir uzantı olmuyacak buna dikkaet edelim.

 

Bunları yaptıkdan sonra Web tarayıcılarınızın ana sayfalarını tek tek ayarlar kısmından istediğiniz bir şekilde ayarlayınız . Bu şekilde kurtulmuş olacaksınız.

 

not : Aramasayfam için Hazırladığım video Dosearches.com  için aynı usullerle uygulayabilirsiniz.

 

 

Sağlam olsun diyerek bilgisayarınızı Malwarebytes Anti Malware indirerek taratınız.

 

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Dosearches.com Nedir – Dosearches.com Nasıl Kaldırılır (VİDEO) – Adem OCUT (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın