Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Windows Server 2008 Regback Nedir ve Nasıl Yapılır

587 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Windows server 2008 üzerinde Regback nasıl yapılır bu konuda biraz bilgi vermek istiyorum. Server sunularınıza bir çok program yada servis yükleye bilirsiniz bir program yüklediğinizde registry kayıtlarına binlerce kayıt dosyası atar bu kayıt dosyaları programın yada servislerin çalışması için şarttır. Bazen bu registy kayıtları bozuk çıkabilir ve sunucularda hatalar verebilir.

Sunucularınız açılışta recovery mod açılıyorsa sizden bi düzetme isteye bilir peki bu sorunu nasıl çözeceğiz ? işte burda devreye RegBack giriyor. RegBack sunucular üzerinde registy kayıtlarının bir yedeğinin tutulduğu yerdir.

RegBack yapmak için Bilgisayarınız açılırken karşımıza çıkan recovery mod da Command  prompt penceresini açıyoruz karşımıza Dos penceresi yani command penceresi çıkıyor.

yukarıda  adımları izleyerek regback klasörüne ulaşıyoruz. Cd Windows komutunu yazarak klasörü ulaşa biliriz. Cd System32 > cd config > cd Regback  yazarak Regback klasörüne giriyoruz.

Bu kısımda Dır komutunu çekiyoruz Dır dosyalarımızı gösterecektir. Burdaki dosya boyutlarını kontrol ediyoruz 0 byte dosyalar varsa işlem başarız olabilir.

Burada Copy *.*  komutunu yazıyoruz bu komut anlamı tüm dosyaları kopyalamı sağlıyor. burda dosyaları kopyaldıkdan sonra bir üst klasör olan Config klaösürü içine kopyalamamız yeterlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın