Sponsorlu Bağlantılar

[ Güncel ] AppLocker Nedir ve AppLocker Nasıl Kullanılır..?

1.768 views
Sponsorlu Bağlantılar

AppLocker , Windows 7 , Windows Server 2008  ve Yeni işletim Sistemi olan Windows 8 işletim sistemleri üzerinde grup ilkeleri ile kısıtlama yapmanın yerini almış olup AppLocker ile yazılım sınırlaması yapmaktadır. Nedir bu yazılım sınırlaması AppLocker ile konfigürasyon yaparak istediğiniz uygulamaları yazılımları engelleye bilir yada izin vererek AppLocker sayesinde bilgisayarınız üzerinde istediğiniz programlara izin verebilir veya engelleyebilirsiniz.

Bilgisayarımızda AppLocker kullanabilmek için Windows Server 2008 R2 , Windows 7 Ultimate , Windows 7 Enterprise , Windows 7 Professional kullanmanız gerekmektesiniz.

AppLocker kurallar oluşturabilirsiniz örnek verirsek Herhangi istediğiniz program dışında başka bir programın çalışmasına izin vermeyebilirsiniz.

AppLocker Nasıl Konfigürasyon ( Yapılandırması ) yapılır ?

Win +  R Tuşları ile Çalıştır Penceresini açıyoruz buraya gpedit.msc komutunu yazarak Enterliyoruz.

applocker nasıl kullanılır

Gpedit.msc komutu ile açılan Yönetim Konsolunda  Bilgisayar Yapılandırması ( Computer Configuration ) > Windows Ayarları ( Windows Setting )  > Güvenlik Ayarları ( Security Settings ) > Uygulama Denetim İlkeleri ( Application Control Policies ) adımlarını takip ederek AppLocker kısmına ulaşıyoruz.

Bu adımlardan sonra AppLocker nasıl ayarlanır bunu sizlere hazırladığım video ile takip edebilirsiniz.

En son olarak Win + R Çalıştır penceresine services.msc komutu yazıp açarak Uygulama ilkelerinin çalıştığından emin olunuz otomatik ve başlamış olduğundan emin olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın