Sponsorlu Bağlantılar

İnternet sayfasını ve Ftp için hangi server kurmalıyım?

582 views
Sponsorlu Bağlantılar

Adınız ve Soy Adınız: Akan

Konu: Merhaba, ben sizden şunu öğrenmek istiyorum şimdi bir küçük projem var ve bir arkadaşımla bunu için bir basit bir Server sistemi üzerinden işlem yapmak istiyoruz İnternet yayını yapmak ve dosya satmak üzerine bir proje bunun için Windows Server 2003 mü yoksa Windows Server 2008 mi kurmalıyız nasıl bir şey yapmak gerek ve nelere ihtiyacımız olacak biz bir sunucu bir kullanıcı şeklinde düşündük sizce yeterli midir? Projeye bir an önce başlamak istediğimiz için hemen cevaplaya bilirseniz sevinirim.

Akan Bey’den Gelen soruya cevap vermek istiyorum. Bilgisayarınıza basit bir şekilde bilgisayarınızdan İnternet ( Web ) sayfası yayınlamak istiyor iseniz bunun için Windows Xp , Windows 7 yada Windows 8 İşletim sistemi’de yayınlaya bilirsiniz.

Bunun dışında ftp protokoluna kullanabilirsiniz. Fakat bu işletim sistemlerinde olmayan diğer özellikleri Windows Server 2003 yada üst versiyon işletim sistemlerinde bulma şansımız vardır örnek verecek olursak Dns , Dhcp , Domain gibi bir çok özelliği kurabiliyorsunuz.

O yüzden sizin kullanım amacınıza göre eğer basit bir web sitesi yayınlama ihtiyacı gerekiyor ise Windows Server 2003 işinizi görecektir.

Windows Xp Web Sayfası Yayınlama

Windows 8 Web Server Yayınlama

Windows Server Web Yayını Nasıl Yapılır

Bunun dışında Ftp ( Files Transfer Protocol ) ise aynı şekilde özellikler bölümünden kurularak bilgisayarınızdan bir dosya indirmek üzere kullanabilirsiniz ftp için aşağıdaki kon başlığını inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın