Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Jaamla.com sayfası nasıl kaldırılır?

266 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu Jaamla.com yönlendirme sayfasını AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bu konuda biraz bilgi vermek istiyorum.

Bilgisayarımıza bulaşan bu tarayıcı hijackers bilgisayarımıza indirdiğimiz demo program yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler ve sizi bu sahte arama motoru olan Jaamla.com kullanmaya zorlarlar . Bu zamanla bilgisayarınızı yavaşlamasını sağlaya bilir.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motoru olan Jaamla.com yönlendirme sayfasını nasıl temizleriz. Bunun için bilgisayarımızdan iki yol ile kaldıracağız. Birici yol registry kayıtlarını temizleyerek yapabiliriz. Şuan youtube kapalı olduğu için Registry kayıtlarını temizleyerek kaldırmayı uygulamalı olan izleme şansınız yok ama ilerleyen zamanlarda youtube video buraya koyacağım.

2-Adım : Bilgisayarımıza konu başında dediğimiz gibi AdwCleaner programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirerek başlıyoruz.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza bu programı kurduk dan sonra Scan butonu ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bu tarama sonucunda Jaamla.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz. Bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü internet tarayıcıların teker teker özelliklerine giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi Hedef kısmındaki “http://www.Jaamla.com  uzantısını siliyoruz Bunu tüm tarayıcılarda yapıyoruz. Unutmayınız. daha sonra Tarayıcıların Ana sayfa Ayarlarını Jaamla.com ise google yada bir başka site olarak ayarlayınız. Bu kadar kolay gelsin… Bizm takip etmeyi unutmayın

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın