Sponsorlu Bağlantılar

[ Yeni Yazı ] MCSE Sertifikasına Nasıl Sahip Olunur ?

633 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft tarafından hazırlanmış olan MCSE Sertifkasına sahip olmak için Sınavları başarı ile Bitirmek gerekmektesiniz. MCSE yanı uzun açılımı ile MCSE ( Microsoft Certified Systems Engineer )  Türkçe karşılığı ise Microsoft Sertifikalı Sistem Mühendisi olarak geçmektedir. Bu Sertifika sahip olabilmek için bir çok eğitimlerden bu işin uzmanları tarafından Eğitim görerek Belli Sınav Merkezlerinde Online Sınavlara tabi olarak başarılı olanlara bu Belgeler verilmektedir.

Peki MCSE ( Microsoft Certified Systems Engineer ) Belgesine sahip olabilmek için Hangi Sınavları Geçmeniz Gerekmektesiniz ;

Bu Belgeye Sahip olmak için 7 tane zorlu bir sınavdan geçmek gerekiyor , Bu sınavlar , sınav merkezinde , kameralı bir ortam’da ve sorular İngilizce sorulmaktadır.

70-210 veya 70-270 

70-215 veya 70-275

70-216 veya 70-276

70-217 veya 70-277

70-219

70-220

70-222

mcse için hangi sınavları geçmek gerekiyor                                                                                                                                                                            resim : turkpoint.com

Yukarıdaki Tabloda Göründüğü gibi sınavlardan başarılı ile geçtiğinizde MCSE Sınavlarına girmeye hak kazanmış oluyorsunuz. 5 zorunlu 2 seçmeli sınavları almanız gerekmektedir. Bu sınavlar ücretli olmaktadır. Benim Girdiğimde sınav başı 70 Tl gibi bir rakamdır. ücretleri sınav merkezlerinden öğrenebilirsiniz. Bilgeadam bu konuda biraz daha önde gibi görünmekte olup ben sınavımı Ankara / karanfil sokak’daki Bilgeadam sınav merkezinde girmiştim sizde sınava girmeden önce diğer kurslardan yada bilgeadam sınav merkezlerini öğrene bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın