Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Modem Arayüzüne Nasıl Girilir Resimli Anlatım

179.815 views
Sponsorlu Bağlantılar

Modem Deyince Benim Aklıma ilk gelen şey bilgisayarın İnternet açılan kapısıdır. Modem İnternet Dünyası ile Bilgisayarınız arasında bir kapı görevi almaktadir bu benim şahsi görüşürüm.

Genel Olarak Modem Tarif edecek olursak  Modülatür ve Demodülatör kısatılması anlamı gelip bilgisayarların genel ağ ve internet bağlanmasını sağlayan verileri ses sinyallerine , ses sinyalleri ise veri çeviren cihazlardır.

Ayrıca Modem ile network ağlarında bilgisayarlara ip adresi (DHCP) verebilirsiniz, Nat özelliği ile Yönlendirme yapabilirsiniz,Mac adreslerini kontrol altına alabilirsiniz bunun gibi bir çok ayarları Modemin Marka ve Modeline göre değişik arayüzlerle değiştirebilirsiniz.

Bu Ayarları Yapabilmek için Modemlerin Arayüzüne nasıl Girilir ?

Video Anlatım : 

Resimli Anlatım :

Modemin Arayüzüne girebilmek için Modem Klavuzun’da Yazan İp Adresini Tarayıcı Adres çubuğuna yazmamız gerekir.Resimde Görüldüğü gibi Genelde Modem Arayüzüne Erişebilmek için 192.168.1.1   yada 192.168.2.1  ip adreslerini girmemiz gerekir.

modem arayüzüne nasıl giriş yapılır

 

 

Resimde Görüldüğü gibi Web Tarayıcımızın adres çubuğuna yazarak Modem Arayüzünü Açabiliriz. Bu arayüzü açtık’dan sonra Kullanıcı Adı ve Şifresini İsteyecektir.

modem arayüzüne giriş login şifre kısmı

 

 

 

Modemin Arayüzüne Girdiğinizde ise Resimdeki gibi Bir sayfa açılacaktır.

modem kullanıcı arayüzü login olma

 

Daha Önceden şifre oluşturmadıysanız Default olarak Klavuz da Şifre vardır onu girerek Ara yüzüne girebilirsiniz.Eğer ki Modemin şifresini bilmiyorsanız Default olarak yani Fabrika Modem çıkış Kullanıcı adı ve Şifresini BURADAN Öğrenebilirsiniz.

Şayet Modemin Arayüz Şifresini daha önceden değiştirdiniz ve Bunu Unuttuysanız BURADAN Modem şifresi Nasıl resetlenir onu öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Yeni Yazı] Modem Arayüzüne Nasıl Girilir Resimli Anlatım (137 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Selam Adem bey modemin sifresini deyismek istiyorum modemin beynine giremiyorum lutfen yardimci olurmusunuz? Modemin adini giris parolunu unutmusum adi aslinda Admindir parol bilmiyorum nedir. Modem adi Huawei

  • modeme siz kendiniz mi? şifre verdiniz? verdiğiniz şifreyi unuttuysanız resetlemeniz gerekecektir.

 2. Türknet kullanıyorum modemim ise dışarıdan 2. el aldığım huwaei HG655 d markalı modem.
  modem kurulumu ilk yaptıgım zaman da pcden arayüze erişemedim.
  samsung s7 markalı telefonumdan ayarlama yapmıştım (kullanıcı adı şifre felan )
  nerdeyse kafa yemek üzereyim modem ayarlarından her değişiklik yapacağım zaman telefondan yapmam gerekiyor ben bu sorunu anlamadım yardım olursanız çok çok sevinirim.
  Not= modemi restledim
  güvenlik duvarı kaldırdım
  Internet explore firefox chrome opera denedim yine de olmadi
  başka başka şeyler de yaptım da fayda etmedi pcden giremiyorum.

  • sorunu antivirüsü kaldırarak hallettim. devredışı bırakmak çözüm değil kaldırıp giriş yaptım tekrardan yükledim ve suanda sorun yok

 3. modem arayüzüne ulaşma sorunu yaşıyorum yardım, destek bekliyorum cep telefonu var mı?

 4. modem arayüzüne giriş yapmak için şifreyi bilmek gerekiyor peki ip adresini bildiğim bir modemin arayüzüne uzak giriş yapabilir miyim?

 5. Hocam kolay gelsin size biraz zor bi sorum olucak. Evdeki modemime bir de ara modem eklemek istiyorum. Sorucagım soru ise. Bagladıgım ara modem ile bilgisayara eternet kablosu çektikten sonra bilgisayarımdan ana modemin arayüzüne erişebilir miyim. Yardımcı olursanız sevinirim

  • modemin arayüzüne girişte modemin arayüzü ve şifresi kullanılır default olarak modemin markasına göre bakınız. Birde internete bağlanmak için internet sağlayıcınız ( TTNET, Tursat ) gibi sağlayıcılar size kullanıcı adı ve şifresi verir onları da girmeniz gerekecektir .

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın