Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz Ağdaki Kişiye engel Koymak

10.155 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu konumuzda Wifi den bağlanan bir ağda istemediğiniz bir bilgisayar ( kullanıcının ) ağa bağlanmasını istemiyorsunuz Bu istenmeyen kişiyi Kablosuz bağlantıdan nasıl atarım kısa bunu anlatmaya çalışacağım. ilk önce Kablosuz Modem Arayüzüne giriyoruz  bunun için Modem Arayüzüne nasıl girildiğini bilmeniz gerekiyor ( Bkz Klavuz ) benim modem arayüzüne 192.168.2.1 yazarak giriyorum.

Modem arayüzüne girdik sonra Kablosuz Bağlantı yapan Cihaz-bilgisayar bunları kontrol ediliyorum.

Şuan’da bağlı olan benim mobil telefonum olduğu için bunun iç ıp adresi Mac Adresi görüntülüyoruz.

Senaryo :

Şimdi Benim Mobil telefonum dışardan bağlantı kurmuş istemediğim kişi bunun benim wifi bağlantımı kullanmasını istemiyorum. Elimde Mac adresi var bizde buna göre yani Mac Adresine göre engelleme yapacağız.

1-Bilgisayarımızın Kablosuz Bölümünden Erişim Kontrol seçiyoruz . ( Modemin Modeline Göre değişkenlik Gösterir )

Engellemek istediğimiz Cihazın MAC Adresini  Mac Adres Yazan kısma yazıyorum.

Daha sonra BuCihaza izin verip vermeyeceğimizi belirtiyorum ben Engelleyeceğim için İZin Verme ‘yi Seçiyorum.

Bu seçeneği işaretledikden sonra Mac Adresini Aktif Ederek Kablosuz bağlantı girişini engellemiş oluyoruz.

Kablosuz Bağlantı ağımıza cihazın bağlantısı engellemiş oluyoruz. Bilgisayarın evrensen kimliği olan mac adresi üzerinden engelleme yaparak ağa girmesini ve wifi şifrenizi bilmesine rağmen o ağı kullanamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Kablosuz Ağdaki Kişiye engel Koymak (19 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Beni yasakladılar dedigin gibi giremiyorum ne yapmam lazim tekrar girmek icin

 2. Ben modem arayüzünden engel koyduğum halde yinede bilgisayarıma bağlanması mümkün mü acaba? airties modem kullanıyorum mac adresini yazarak gelen ve giden tüm işlemleri yasakladığım halde yinede modeme bağlı gözüküyor? SoftPerfect Wifi Guard ile bakıyorum ağıma bağlanan kişilere ? Böyle bir şey mümkün mü acaba?

  • bağlanmasını istemediğiniz cihazların mac adreslerini tespit edeceksiniz ve mac adresinden engel koyacaksınız veya kablosuz ağ şifrenizi değiştirin bir daha bağlanmasınlar bu arada modem arayüz giriş şifrenizi değiştirin ki bu yaptığınız ayarlara ulaşamazsınlar

 3. İlk olarak ilgi için teşekkür ederim modem arayüz şifremi değiştirmiştim ilk aldığım zaman ve mac adreslerini bulup gelen giden işlemleri engelledim bunu wlan ayarlarından aktif ettim fakat bir kaç farklı program ile tarama yaptığımda yinede ağıma bağlı olduğunu gördüm ?

 4. ben öğrenci yurdunda kalıyorum ve internet çok yavaş. diğer öğrenciler gibi öğrenciyim. modem kullanıcı arayüzünü bilmeden diğer kullanıcıları wifi bağlantısından engelleyebilir miyim? lütfen yardımcı olun. bu sayfayı bile 1 saatte zor yükledim. :/ :( :'(

 5. modem arayüzüne giriosun 192.168.2.1 yada 192.168.1.1 şifelerini admin ttnet yada admin admin yazıosun arayüz ayarlarına gir lan kısmında mac adresleri var telden anlayamazsın kendininkini ilk bi leptoptan yada pc den ağ bağlantılarımdan kendi mac adresini öğren ve arayüz e geridön wireless bölümünde mac filtreleme var oraya diğer herkezi yaz mac adreslerini erişimi engelle de ve etkin hale getir bu kadar basit :D yada arayüze girip wifi şifresini değiştir sadece sen kullan kırıyorlarsa kıranların mac adresslerini blokla delirsinler :D

  • Zeynep hanım mac adresini modem içinden interneti kullanan cihazlar mac adresi ile gösterilmiştir, sizin yapmanız bu mac adreslerini engelleme yerine yazarak kayıt ettirmeniz gerekiyor.

 6. Benim bilgisayarımda net hızı çok yavaş ama telde normal beni engellemiş olabilirlermi nete bağlanabiliyorum.

  • onunla alakası yoktur, telefonda wifi bağlantısı yavaşsa ağ kartı ile ilgili sorun olabilir modem arasında mesafe kontrol ediniz, yeniden telefonu başlatın

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın