Sponsorlu Bağlantılar

ADSL Modem Nasıl Resetlenir ?

12.152 views
Sponsorlu Bağlantılar

Adsl Modem Nasıl Fabrika ayarlarına geri getirilir veya Adsl Modem Nasıl Resetlenir ? arama kelimeleri ile blog sayfamı ziyaret ettiğinizde burada size en ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Bununla ilgili olarak bir çok sitelerde konular anlatılmıştır. Bende kendi takipçilerime buradan anlatmaya çalışacağım.

Daha Önce Modem Bilgisayara nasıl bağlanır , nasıl konfigürasyon yani yapılandırma yapılır , bununla ilgili olarak konumuzu size anlatmıştık. https://ademocut.com/yeni-modem-aldiginizda-bilgisayara-nasil-baglamak-gerekir-resimli-ademocut-com/ Adresinden bu konuyu öğrene bilirsiniz.

Şimdi bu konumuzda bir adsl modemi eski ilk gün gibi fabrika ayarına geri getirmeyi anlatacağım. Yeni bir modem aldığınız ve eski modemi satmak istiyorsunuz veya yanlış bir işlemden dolayı modemi resetlemek istiyorsunuz , bunun  dışında modem arayüz şifresini bilmiyor olabilirsiniz bunun için ilk yapılacak şey modem resetlemek , fabrika ayarına geri döndürmek olacaktır. Bunun için yapılacak adım aslında çok kolaydır.

 

modem resetleme işlemi için Modemin Arkasında bulunan Toplu iğne deliği kadar küçük bir RESET deliği veya Düğmesi olacaktır . Bu Reset düğmesine ve küçük iğne yardımı ile basılı tutuyoruz ve Modem’deki tüm ışıklar aynı anda sönüp yanmaya başladığında basma işlemini bitirin böylece Modem resetleyecek ve eski fabrika ayarına geri dönecektir.

Adsl Modem Neden Resetlenir?

Modem arayüzü girmek için gereken şifreyi unuttuğumuzda , eski modemi satmak elden çıkarmak için kişisel bilgilerin başkasına geçmesini istemediğimizden , modem şişmesi , bağlantı kopmalarında resetleme ihtiyacı duyarız.

Modem Resetlendiğinde Bilgiler Silinir mi?

Modeme girdiğinizde kullanıcı adı ve şifresi değişir mi , kullanıcı adı değişmez , genelde Admin dir , bu değişmez fakat girilen şifre sıfırlanır yeni bir şifre girmek zorunda kalırsınız.

ttnet veya diğer İnternet sağlayıcılarınız dan aldığınız kullanıcı adı ve şifre , modemden silinir ve yeniden girmeniz gerekecektir. Diğer ayarlar var ise Mac şifreleme , nat yönlendirmeleri , wifi şifre , bunların hepsi ve tüm ayarları yeniden girmeniz gerekecektir.

Modemi Sıfırladıkdan sonra Modem Şifrelerini Öğrenmek için Buradan Gidebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

modem reset , modem resetleme , modem eski ayarına geri getirme , modemi fabrika ayarına geri döndürme , modemi geri eski haline alma , modem sıfırlama , modemi nasıl sıfırlarım

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın