Sponsorlu Bağlantılar

Görünen Kablosuz Bağlantıyı Nasıl Gizli Yaparız?

8.509 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz bir ağ kullanıyorsunuz Bu kablosuz ağın wifi bağlantılarında görünmesini istemiyorsanız bunu gizlemenin bir yöntemi var. Gizlediğiniz ağ bağlantıları bilgisayar korsanları veya komşunun sizden istediği wifi şifresini saklamak için kullanabilirsiniz. 

Bu Görünmekte olan Kablosuz Bağlantıların bir başkası tarafından görünümü kapatmak için ;

Modemin Arayüzüne giriyoruz  Kablosuz bağlantılar ( Modemin Modeline Göre değişir )  SSID ayarlarında Görünürlüğü Gizle yada benim modemde olduğu gibi Yayınla aktif-pasif et diyerek görünürlük ayarını değiştirebilirsiniz.

 

Video Anlatım ;

yukarıda wifi ağ bağlantılarını gösteren alanda sizde kablosuz ağ bağlantısını gizlemek isterseniz yukarıda verdiğimiz ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Gözükmesini istemediğiniz, görünmesini saklayacağınız kablosuz ağ bağlantılarını bu şekilde gizleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Görünen Kablosuz Bağlantıyı Nasıl Gizli Yaparız? (16 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Adem bey teşekkür ederim işime yaradı video. Yalnız şöyle birşey var görünmesini istediğimiz cihazlara görünmesini sağlayabiliyor muyuz? Teşekkürler

  2. Benim asıl sıkıntım üst komşuma karşı ağımı gizlemem, istemeyerek de olsa wifi şifremi verdim, kapattım interneti diyerek kurtulmak istiyorum. Ne yapabilirim. Teşekkürler.

  3. ben laptop kullanyorum bu ayarı laptoptan yapınca benim bağlatım gidermi yine girebilirmiyim ağıma

  4. abi ben yanlışlıkla tüm cihazların bağlantısınıda kestim ve su anda gözükmüyor neler yapmalıyım

  5. şimdi dışardan görünmesini engelledik onu görmek nasıl yapmamız lazım ayarları geri geri getirmeden yine gizli kalacak fakat wifi açık kalacak bizler kullanacaz

  6. diz üstü bilgisayarda türksel vınn kullanıyoum gizlilik uygulaması nasıl yapılır

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın