Sponsorlu Bağlantılar

{ Yeni Yazı } Bios Usb Görmüyor Hatası ve Çözümleri

5.065 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : EbuBekir

Soru Sor : Bilgisayarıma Usb üzerinden Format atacağım ama Usb aygıtı Bios üzerinden boot etmek istiyorum ama bios usb görmüyor yardım ederseniz sevinirim.

Cevap : Merhaba EbuBekir Bey , Bu hatalar Eğer Eski bir anakart ( mainboard ) kullanıyor iseniz Usb desteği olmayabilir Anakart modeli önemlidir. Bunun yanında eski bir işletim sistemi kullanıyor iseniz bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

bos advanced ayarları

Birde Bilgisayarınızı açılışında Bios Ekrana giriniz . Bios Arayüzüne nasıl girilir? Bunu buradan öğrenebilirsiniz. Bios arayüzüne girdiğiniz de buradaki Advanced bölümüne giriniz buradaki “Fast Bios” kısmındaki yeri Enable yazan yeri Disable yaparak tekrar deneyiniz. Eğer Bu şekilde yine devam ediyor ise Anakartın marka ve modeline göre Resmi Web sitesini ziyaret ederek Bios güncellemesini yapınız. Bios Güncellemesi Nasıl Yapılır buradan öğrenebilirsiniz. Anakartınızın Bios Güncellemesini yaparak tekrar deneyiniz . Bios Versiyon Nasıl Öğrenilir Bu konu hakkında bilgiye sahip olabilmek için konu başlığını  inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın