İpUçları

[ Güncel ] Bios Arayüzü’ne Nasıl Girilir ?

[ Güncel ] Bios Arayüzü’ne Nasıl Girilir ?

Bu konumuzda Bios Arayüzüne Nasıl Gireceğimiz hakkında bilgi vermek istiyorum. İlk önce BİOS nedir bunun hakkında kısa bilgi vermek istiyorum. Basic İnput – Output System yani temel olarak giriş çıkış sistemlerin denetlendiği sadece Rom bellek üzerine kayıt edilen yazılımların olduğu yerdir.

Burada Donanım birimlerinin birbirleri ile bağlantı kurabilmeleri ve denetlendiği  yerdir. Burada sadece okunabilir yazılımların olması dolası ile silemezsiniz sadece yazılımlar güncellenebilir.

Bu Bios ayarları yapabilmek için Bios Arayüzüne nasıl girebiliriz ? Bios ayarları ayrı bir bilgi isteyeceği için ben  konumda bios arayüzüne nasıl girilir bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.

İlk önce Bilgisayarımız açık ise yeniden başlatmak gerekecek yada bilgisayarımız Kapalı ise Power düğmesine basıyoruz ve bilgisayarımızı açıyoruz.

bios şifreleme

Bilgisayarımızın Biosuna giriş yapmak bilmek için Bildik Tuş DEL veya ESC veya F2 Tuşudur , DEL tuşuna basılı tutarak Bios arayüzüne girebilirsiniz. Yalnız Bu Anakartın Marka ve Modeline göre değişebilir.

Saten Ekrana iyi baktıkça size Bios ayarına nasıl gireceğiniz tuşları göstermektedir , biraz hızlı geçeceği için ekranın iyi bakmanız gereke bilir.

Bazı Marka ve Modellere göre Bios’a Hangi Tuşlar ile Gireriz ;

Acer Bilgisayarlar için Bios nasıl girilir ;

Del veya F2 tuşları ile girebilirsiniz.

Asus Bilgisayarlar için Bios Nasıl Girilir ;

Del Tuşu yardımı ile Biosa girebilirsiniz.

Dell Bilgisayarlar için Bios Nasıl Girilir ;

F2 Tuş yardımı ile Bilgisayarınızın bios ayarına girebiliriz.

HP Bilgisayarlar için Bios Nasıl Girilir ;

Esc Tuş yardımı F2 tuşları ile bios girilir.

Yukarıda Bazı Bilgisayarların Bios Ayarlarına Nasıl girilir Bunun hakkında bilgi verdim eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız olur ise İletişim bölümünden mesaj gönderebilirsiniz.

Tags – Etiketler ;

Bios nasıl girilir , Bios ayarına nasıl girilir , Bios ayarına girmek , Bios ayarına nasıl girilir , Bios nasıl açılır , Bios girmek , Bios ayarlarına girmek , enter setup

YORUMLAR (3)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL