Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Emoji paneli { klavyesi } nasıl açılır

3.490 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 Emoji paneli açma konusunda yeni kullanıcılar, yeni başlayanlar için emoji paneli nasıl açılır konusunda siz takipçilere bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Genelde emoji kullanımına mobil akıllı telefon veya tablet cihazlarda alışık olduğumuz için Win10 işletim sisteminde pek bu özelliği bilmiyoruz.

Son güncellemeler ile uzun yıllardır beklenen Windows kullanıcıları için emoji kullanımı kısayol kullanımı getirdi.

Bizde bu makalemizde pek de bilinmeyen Windows Emoji klavyesi açma konusunda nasıl aktif edilir, nasıl açılır hemen yazımızda anlatmaya çalışacağız. Eğer sizde Windows 10 işletim sistemi kullanıyor ve Windows güncellemelerini yaptıysanız Emoji klavyesini kullanabilirsiniz.

Daha önceki konularımızda klavyede olmayan özel karakterler nasıl yapılır yazımızdan sonra artık yeni yeni Windows da özel emoji, smiley kullanımı için kollar sıvadı.

WİNDOWS EMOJİ KLAVYESİ NASIL AÇILIR?

Bu özelliği açmak için bir metin yazılacak alanda aktif edilir, açılır yani bir tarayıcı adres kısmına bir site adresi yazacağınız sırada word { doc } , metin txt, excel { xls } dosyalarda veya şöyle diyelim yazı yazdığınız tüm yerlerde kullanabilirsiniz.

Yazı yazacağınız da Windows tuşu basılı tutarken nokta { . } veya noktalı virgül { ; } tuşuna bastığınız da emoji klavyesi açılmaktadır. Bu işletim sistemine göre işaretler değişkenlik gösterebilir.

Genelde Windows + ( nokta ) işaretine bastığınız da bilgisayar emoji klavyesi açılacaktır. Burada kullanmak istediğiniz veya bulamadığınız emojileri arama yaparak kolaylıkla istenilen alanda kullanabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Emoji Kütüphanesi

Ayrıca yukarıda arayıp da bulamadığınız tüm emojileri tavsiye yazımızdan takip ederek word, excel, metin belgesi üzerinden kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda emoji klavyesi Windows 10 konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın