Sponsorlu Bağlantılar

Netflix akıllı indirme

763 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda dijital diziler ve filmleri izleme platformu olan netflix akıllı indirme nedir konusu üzerine bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Son aylarda oldukça popüler olan ve ücretsiz bir ay deneme sunan netflix de son gelen güncellemeler ile Android ve IOS sürümünde gelen bir özellik olan netflix smart indirme veya diğer adıyla akıllı indirme ne işe yarar bunun hakkında aşağıda bilgiyi okuyabilirsiniz.

NETFLİX AKILLI İNDİRME NEDİR

Bu akıllı indirme nedir, akıllı indirme ne işe yarar bu yeni özellik netflix de bir dizi izlerken sonraki bölümü de indirmesi bu indirme özelliği açık ve cihazın wifi ye bağlı olması gerekmektedir. Siz diziyi izlerken diğer bölümü için indirmeye geçiyor siz indirilen diziyi izlerken bu özellik sayesinde bir sonraki dizi indirilmeye başlıyor.

Bu özelliğin güzel tarafı siz diziyi izlediğiniz de izlenen ve indirilmiş diziyi silmesi oluyor böylece yer, kapasite sorunu yaşanmaması ayrıca indirme sırasında internette hız düşmesi yaşanmaması güzel bir özellik olarak ön plana çıkmaktadır.

AKILLI İNDİRME NETFLİX

Bu yeni özellik sayesinde hız düşmesi, donmalar yaşanmamaktadır. Bu özelliği kullanmak için Android ve İOS işletim sistemlerinin son sürümlerini kullanmanız gerekeceği için cihazlarınızı güncellemeyi unutmayınız.

Akıllı indirme özelliği için ayrıntılı, detaylı inceleme için netflix resmi web sitesi olan “https://help.netflix.com/tr/node/101262” adresi üzerinden nasıl yönetildiğini kontrol edebilirsiniz. Netflix akıllı indirme işlemi sırasında dizilerin silinmesini istemiyor ve saklamak istiyorsanız o zaman bu özelliği kapatmak gerekecektir.

AKILLI İNDİRME ÖZELLİĞİ NASIL AÇILIR?

İphone veya Android telefonlarda bu özelliği aktif hale getirmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem adımları;

  • Menü
  • Uygulama Ayarları
  • İndirilenler
  • Akıllı indirme [ aktif/kapalı ]

Yukarıda adımları takip ederek akıllı indirme özelliğini kontrol edebilirsiniz. Bu yazımızda netflix akıllı indirme ne işe yarar, akıllı indirme netflix konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın yorumlar kısmından bize iletiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın