Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram hassas içerikler de değişiklikler

655 views
Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda sosyal ağlarda sıklıkla görülen intihar olayları nedeniyle kendi canına kıyan 14 yaşındaki Molly Russel adındaki çocuk ve buna benzer örnekler nedeniyle instagram yakın zamanda bazı içerikleri buzlama yöntemi ile gizlemeye çalışacağını sizlere duyurmuştuk.

İnstagram blog sayfasında yeni değişikliklerin olacağına dair haber gelmeye başladı. Buna göre instagram da topluluğumuzdaki insanların güvenliğinden daha önemli bir şeyin olmayacağı vurgulanırken instagram da savunmasız insanları korumak için daha fazla güvenliğine önem verileceği açıklanmaktadır.

Bu nedenle kendine zarar veren içerikler konusunda daha fazla değişikliklere gidileceği hakkında bilgi verilmektedir.

NELER DEĞİŞİYOR

İnstagram da kendine zarar verici görüntülere izin verilmeyeceği, intihar veya kendine zarar vermeyi teşvik eden görüntülere asla izin verilmeyeceği ve bunların kaldırılacağı, kaldırmaya devam edileceği konusunda hassas olunacaktır.

Aramalarda Keşif, Hashtag etiketlerinde kendine zarar verilen içerikler gösterilmeyecektir. Bununla birlikte derin yara izleri, yaralamalar ve kapanmış yara izlerini de filtrelere takılacağı konusunda önemli bilgiler sunulmuştur.

Bunun dışında bu tür video araması yapan kullanıcılara yardım edebilmek için kuruşlara yönlendirmeyi odaklamaya çalışılacaktır.

Bu video ve grafikler de “buzlama” yani içeriği sansürleyerek görüntülerin hemen ekranda görünmemesini sağlayacak olması da ayrıca belirtilmiştir.

İnstagram kendine zarar verme ve intihar etme karmaşık bir durum olduğu için işin uzmanları ile istişare ettiklerini de dile getirmektedir.

Önümüzdeki günlerde videolarda ve resimlerde kim olduğuna bakılmaksızın zarar verici videolarda içerik engellemesi yapacağını da buradan duyurmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın