Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Beğenmediysem Geri Dönüş Olur mu?

453 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Nevzat

Soru Gönder  : Merhabalar , Ben Windows 7’den Windows 10 işletim sistemine geçiş yaptım . Bu işletim sistemi kullandık’dan sonra beğenmeyip geri dönüş yapabilir miyim ?

Cevap : Merhabalar , Bu gibi durumlarda sistem yükseltmelerde ilk önce yapılacak şey , sistemin disk yedeğini almanız olacaktır . Bunun için kullanacağınız programlar acronis veya aomei backup programları ile sistemin bir yedeğini mutlaka alınız. Bunun yanında ghost ile’de bir yedek alabilirsiniz.

Sistem yedeği almak daima elzem bir şey olduğu için her zaman almanızda fayda vardır. farz edelim Windows 10 geçiş yaptınız ve belli bir süreden sonra veya önceki çalışan programların Windows 10 çalışmadığını anladınız ve geri dönmek istiyorsunuz. O zaman aldığınız Windows imajı ile eski sürüme hemen bu yedek ile geçiş yapabilirsiniz.

Not : Windows 10 işletim sistemini Sanal Makine üzerinde kullanarak size göre yeterli olup olmadığını test ederek kullanarak öyle bir geçiş yapabilirsiniz. Sanal Makine için VMware Work Station gibi veya VirtualBox kullanabilirsiniz.

Kullandığınız Laptop bilgisayar ise ve yeni bir bilgisayar kullanıyor iseniz Bilgisayarınızda Recovery özelliğini kullanarak geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarlar’da Sistem Geri Yüklemeyi deneyiniz . Sistem Geri Yükleme işlemi nasıl yapılır bununla ilgili olarak aşağıdaki video size yardımcı olacaktır metot aynıdır.

Eğer Eski Sürümün Kurulum Cd var ise Orjinal olmak şartı ile tekrar kurabilirsiniz.  Windows 10 sürümünden eski sürüme geri almak için başka bir site üzerinden alınmış şekli ile ( denenmedi )

* Bilgisayarı Yeniden Başlatıyoruz

* Açılışta Mavi Ekran üzerinde çıkan iki seçenek Windows 10 ve RollBack ( Geri Yükleme ) Özelliğini seçerek geri alabiliyoruz.

Bu yukarıdaki metot denenmedi . Kısaca Açıklayacak olursak Yükseltme işlemini Sistem Geri yükleme yaparak , Windows 10 direk olarak kurulum yaptığınızda ise tekrar format atmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın