Sponsorlu Bağlantılar

{Video} Windows 10 DNS Ayarı Nasıl Değişir?

2.329 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Konumuzda Yeni işletim sistemi olan Windows 10 dns ayarları nasıl değişir bununla ilgili olarak paylaşım yapacağım. İlk önce dns nedir bununla ilgili olarak kısa bir açıklama yapacağım.

Dns ( Domain Name System ) ;

Türkçe karşılığı alan adı sistemi olarak belirtebiliriz. Kolay bir anlatım ile alan adları (ademocut.com)  rakamsal ve isim olarak iki farklı şekilde adlandırılır. ademocut.com adresini bile bilirsiniz ama bunun rakamsal olarak yani sayısal olarak aklınızda tutmazsınız bu rakamsal ip adresini isme çeviren ve isimden rakama çeviren sisteme Domain Name System adı verilmektedir.

Diğer bir basitleştirme ile telefona kayıt ettiğiniz numaralara birde isim verebilirsiniz , telefondan isim olarak arayabilirsiniz numarayı saten bilseydiniz arama yapmaya gerek kalmadan direk numara çevire bilirdiniz .iste dns bu işlemi yapmaktadır.

windows 10 dns değiştirme

Arama Tags & Etiket ;

Windows 10 Dns Ayarı , Dns Değiştirme Windows 10 , Dns Nasıl değişir Win 10 , Windows 10 nasıl değişir , windows 10 dns nasıl değişir, windows 10 dns değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın