Sponsorlu Bağlantılar

[ Video ] Norton Ghost ile Backup ve Restore Nasıl Alınır

823 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Yedeğinin Alınması için Bir çok Yedekleme Programları mevcut bunlardan Acronis True İmage , Aomeı backupper  , Norton Ghost gibi programları kullana bilirsiniz. Sistem Adminleri için en önemli konulardan biride sistem yedeklerinin yapılmasıdır.

Sistem Yedeklemelerin den Norton Ghost üzerinde duracağız. Bu Konumuzda Norton Ghost ile Nasıl Yedekleme ( Backup ) alınır ve alınan Bu yedek Nasıl Geriye Yüklenir bunun hakkında Bilgi vereceğim.

Norton Ghost Nedir ?

Ghost Bilgisayar üzerinde disk veya partition ( Bölümlerin ) üzerinde bulunan dosyaları tek bir yerde toplayarak yedeğinin alınmasıdır. Böylece internet cafe sahiplerinin de işine gelen bir uygulama olur çünkü diskin yedeğini almak sureti ile diğer aynı donanımlara sahip bilgisayarlara bu imajı yapıştırarak tek tek format atmadan kurtulmuş olurlar.

Norton Ghost ile Partition ( Bölüm ) Yedeği Nasıl Alınır ?

Burada partition derken sistem dosyaları nerede ise onun yedeğinden bahsediyorum çünkü sistem dosyalarına gelecek zarardan dolayı bilgisayarınızın başına gelecek zararlardan Ghost sayesinde kurtulacağız. Sistem dosyaları genelde C: üzerinde olacağı için buranın yedeğini alacağız.

Önemli Not : Sistemi hangi Ghost versiyonu ile aldıysanız o versiyon ile geri yükleye bilirsiniz. Versiyon tutmaz ise yükleyemezsiniz buna dikkat ediniz.

Ben Ghost programını Hiren Boot üzerinden kullandığım için uygulamayı indirebilirsiniz.

Sizler için Hazırladığım Video ile Norton Ghost ‘da yedek nasıl alınır ve nasıl geri yüklenir bunun hakkında bilgi vereceğim.

Ghost İmaj Nasıl Alınır?

Ghost Alma Anlatımı ;

yukarıda konularda norton ghost ile yedek alma, yedekleme ve bu yedeklerin geri yüklenmesi nasıl yapılır? bununla ilgili sizlere iki ayrı video platformda sizlere anlatmaya çalıştık, umarım faydalı olmuştur. Bu yedekleme konusunda sorular için yorumlar veya soru & cevap üzerinden tarafımıza iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın