Sponsorlu Bağlantılar

Oracle VM VirtualBox Manager Nedir ? Nasıl Kurulur?

1.675 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar yazımızda Oracle VM VirtualBox Manager hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Oracle VM VirtualBox Manager bir Sanallaştırma yazılımıdır yani kısaca ve öz olarak Bilgisayarınızın içinde bir başka işletim sistemi kurarak bilgisayarın içinde bilgisayar ile çalışabilirsiniz. Düşünün bilgisayarınızda Windows 7 işletim sistemi ile çalışıyorsunuz siz bunun için Windows 8 ,Windows 10 yada Ubuntu işletim sistemi kurarak çalışabilirsiniz.

Bu özellik sistem adminleri tarafından genellikle tercih edilir, büyük şirketler maliyetleri düşürmek için kullanılan , sistem güvenliği ön planda tutarak bütçeyi göz önünde bulundurarak şirketler için bir network sistemi kurabilirler. Ben bunu sistem adminleri için söyledim ama siz bunu evinizdeki bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Oracle VM VirtualBox Manager programını devamlı program kurup kaldırıyor iseniz bilgisayarınıza zarar vermeden yavaşlatmadan sanal bilgisayarınız Oracle VM VirtualBox Manager ile kullanarak programları test edebilir , bilgisayarınızdaki tüm programların eklentilerin dışında banka sitelerine buradan da girerek güvenli bir şekilde giriş çıkışınızı bile yapabilirsiniz.

Oracle VM VirtualBox Manager kurulumu yaparak bilgisayarınızda artık denemelerini sanal bilgisayarınızda yaparak bilgisayarınızdaki çökmeleri de engellemiş olursunuz. Peki Oracle VM VirtualBox Manager nasıl Konfigürasyonunu yapabiliriz.

Oracle VM VirtualBox Manager kurulumu

Bilgisayarınıza Bir Makine Kurulumu yaptık dan sonra Bilgisayarınıza işletim Sistemi kurmak için Cd yada İso Kalıbını Tanıtarak işletim sistemi kurabilir ve bundan sonra işlemlerinizi gönül rahatlığı ile Oracle VM VirtualBox Manager yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın