Sponsorlu Bağlantılar

video_tdr_failure (nvlddmkm.sys) hata ve çözümü

1.326 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza yüklediğimiz bir program veya yeni bir işletim sisteminden sonra alınan hatalardan biride “video_tdr_failure nvlddmkm.sys” hatasıdır. Bu hata genelde ekran kartı ve buna bağlı sürücü hatası ile ilgilidir. Bu hataların çözüm yolu nedir nasıl çözülür ?

İlk önce bu sorun ne zaman alındı bir program yüklendikten sonra mı almaya başladınız , cevap evet ise bu programı bilgisayarınızdan kaldırınız işletim sistemine uygun mu ? destekliyor mu bu göz önüne alınız yeni Windows 10 , Windows 8 , Windows 7 gibi işletim sistemleri için sürücüleri uygun mu kontrol ediniz. Eğer Bu sorunu aşamıyorsanız Sistem Geri Yüklemesi yaparak hatayı düzeltmeye çalışın.

Ekran Kartı sürücüsünü Sisteme uygun olarak ekran kartının resmi web sayfasından indirin ve tekrar kurunuz. Bilgisayarınızın son Windows Update güncellemelerini yapınız.

OC yaptıysanız bilgisayarın ekran kartı fazla ısınması sonrası bu hata olabilir o yüzden Ekran Kartı ısısını kontrol edin ve fan yeterli gelip gelmediğini kontrol ediniz.

DirectX son versiyonu ile güncellemesini yapınız.

Bilgisayarınızda Onboard ekran kartı var ise diğer ekran kartını iptal edin ve onboard kartı kullanın eğer sorun yaşamıyor iseniz normal kullandığınız ana kartınız arızalı olabileceğini unutmayın .

Son Çözüm yolu temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır , Bilgisayarın bir yedeğini alarak temiz bir kurulum yapmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın