Sponsorlu Bağlantılar

Search.top-arama.com nasıl kaldırılır?

348 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da en çabuk virüslerden etkilenecek program yazılım Tarayıcı – Browser dir. çünkü kullanıcılar bilgisayar başına oturduklarında en çok İnternet tarayıcıları açarlar gazete , haber , spor , oyun , facebook , twitter gibi konularda ilgilenirler siz tarayıcıları her açtığınızda sizi ana sayfanız dışında başka bir sayfaya yönlendirme yapıyor ise o zaman tarayıcınıza virüs bulaşmış olabilir. Bunların başlıca sebebi bilgisayarınıza indirdiğiniz programları yüklerken dikkatsizce yüklemeniz’dir.

Bunlara tarayıcı gasbı , hijackers , tarayıcı virüsleri diyebiliriz bunlardan biride search.top-arama.com  arama sayfasıdır. Bunlar tarayıcılara yerleşerek sizi bu sayfalara yönlendirir ve bunu kullanmanızı sağlar. Şimdi bu konumuzda bu yönlendirme sayfaları nasıl silinir konusu üzerinde duracağız.

Search.top-arama.com Nasıl Silinir ?

Aşağıdaki adımları uyguladığınızda tarayıcılarınıza bulaşan illet yönlendirme sayfaların tümünden kurtulmuş olacaksınız. Şimdi adımları izleyelim.
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

search.top-arama.com  kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile search.top-arama.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://search.top-arama.com” uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Kelime ;

search.top-arama.com nasıl temizlenir , search.top-arama.com virüs , remove search.top-arama.com , search.top-arama.com nasıl temizlenir , search.top-arama.com kurtulma , search.top-arama.com virüs

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın