Sponsorlu Bağlantılar

İphone Saat & Tarih Nasıl Ayarlanır?

2.310 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bugün Dünya genelinde kış saati uygulaması ile bir saat geri alınmış , Türkiye’de önümüzdeki hafta sonunda yapılacak seçimler nedeni ile saatler seçimlerden bir hafta sonu alınacağı için bugün saat kargaşası olmuştur.

Akıllı telefonlarda saat güncellemeleri otomatik olacağı için bugün saatlerine bakanların bir saat geride olduğunu görmüşlerdir. Bu kargaşayı ortadan kaldırmak için iphone kullananlar için saat güncellemeleri otomatik ayarla kapatmalarını tavsiye edeceğim. Eğer güncelleme ile saatleriniz  geri alınmış ise iphone el ile tarih ve saat nasıl ayarlanır bu konu üzerinde size paylaşım yapacağım. Cihazınızda Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat adımlarını takip ediyoruz.

 

Otomatik Ayarla Butonu aktif durumda olacaktır. Bu nedenle bunu kapattığımızda manuel yani el ile bu ayarı yapacağımız bir ek menü açılacaktır.

iphone saat nasıl ayarlanır

Saat Dilimi   İstanbul >   göstermektedir.

25 Eki 2015  09:03     saat dilimini gösterecektir. Biz burada şimdi saat ve tarihi ayarlayacağımız için tarih ve saat üzerine bir kere dokunuyoruz.

Yukarıda resimde görüldüğü bir ayarlama paneli açılacak ve sizde tarihi ve saati ayarlayacaksınız. Bu ayarlama metot aynı zamanda  ipad tarih nasıl ayarlanır konusu içinde geçerlidir.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın