Sponsorlu Bağlantılar

search tapufind.com sayfası kaldırma

454 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara yüklediğimiz ücretsiz yazılımlar, deneme sürümleri yüklerken dikkat edilmeden yüklenmesi sorunu bir çok virüslü, zararlı kodlarında beraberinde yüklemiş olacağız. Bunlardan biri de search tapufind.com arama motorudur. Bu ve buna benzer arama motorları chrome, safari, mozilla, Explorer tarayıcılarına yerleşerek sizi bir siteye girmeye çalıştığınız da bu arama motorunu kullanmaya sürükler.

Bizimde bu konumuz da search tapufind.com silme konusunda nasıl silinir? Bu konu da sizlere anlatım yapacağız. Bu tür arama motorları tarayıcının yapısını kolaylıkla etkileyebilir. Bu nedenle chrome üzerinden search tapufind.com temizleme yolunu aşağıda adımlar ile deneyerek kurtulmaya çalışacağız.
search tapufind.com nasıl silinir?

Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

search tapufind.com kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile search tapufind.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde http:// search tapufind.com uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın