Sponsorlu Bağlantılar

search.mykotlerino.com arama motoru kaldırma

251 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara yüklediğimiz ücretsiz programlar, deneme ( demo ) programlar yüklerken çok dikkatli olmazsak her an bilgisayarımıza virüsün bulaşması içten bile değildir. Bu tür yazılımlar ücretsiz gibi görünse de aldıkları reklam içerikli yazılımları kendi programlarını birlikte programları ile kurulur ve başınız bir anda derde gidebilir. 

Bunlardan biride search.mykotlerino.com gibi arama motorlarıdır. Bu tür arama motorları tarayıcınızı işgal eder ve siz bir arama yaptığınızda bu tür arama motorlarını kullanmaya zorlarsınız. Böylece kendi algoritmasına göre arama yaparak bazı siteleri ön plana çıkarır ve tarayıcıda sık sık reklam gösterimi yapmaya çalışırlar. Bizim de bu konumuzda search.mykotlerino.com kaldırma konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. 

search.mykotlerino.com nasıl kaldırılır?

Sizlere vereceğimiz kaldırma yöntemini deneyerek tarayıcınızdan kolayla silebilir ve eski haline geri getirebilirsiniz. Bu nedenle şimdi kaldırma yöntemlerini, temizleme yolunu hemen deneye bilirsiniz.

 
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

search.mykotlerino.com kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile search.mykotlerino.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde search.mykotlerino.com uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz . Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.
 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın