Sponsorlu Bağlantılar

[ Resimli ] Anakart Ekran Kartı Değişimi Montajı Nasıl Yapılır..

1.829 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızdaki verileri işleyerek Monitöre aktararak ve görüntü almamızı sağlan Donanıma Ekran kartı ( Graphic Card ) denir. Bilgisayarın performansını doğrudan etkileyen parçaların başında gelen Ekran kartı değişik denenler ile değiştirme ihtiyacı duyarız. Ekran kartı Yanmasından dolayı yada Bilgisayarımızdan daha iyi performans almak için Ekran kartını değiştirme ihtiyacı duyabiliriz. Bunun için Bu konuyu gelen sorulara istinaden yazma ihtiyacı duydum .

Ana kart üzerindeki Ekran Kartını Nasıl Değişim Montajı Yapılır Bunun hakkında bilgi verelim ;

Ekran kartını değiştire bilmek için ilk önce Bilgisayarınızı kapatınız ve Elektrik bağlantılarını Kesiniz Daha Sonra Statik Elektrik nasıl boşaltılır konusunu buradan inceleyerek bilgisayarınıza değmeden ilk önce bir statik enerjisi boşaltınız.

Bilgisayarınızın Kasasını Açtığınızda Ekran Kartının Slotu Ana karta Takılı olduğunu ve Ekran Kartının Bağla aparatı’nın kasaya vidalı olduğu göreceksiniz.

ekran kartı montajekran kartı değişimi

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi 1 Numaralı yuvarlak çizgi ile işaretlenmiş olan alan Ana kart bağlantı yeridir bura bir vida ile tutturulduğu için bunu buradan çözmeniz gerekecek daha sonra Kendinize doğru çekerek Ekran Kartı Slotunu yuvasından çıkarınız. Slot dediğim Örnek Resimde görülen Anakart Bağlantısı dediğim yerdir burada veri bantları ile verileri Anakart yardımı ile Monitöre iletir.

Şimdi Eski Ekran kartını yerinden çıkarttık ve Yeni Ekran kartımızı bilgisayarımıza aynı çıkarttığımız yöntem ile takalım. Ekran kartını Anakart Slot girişine takıyoruz bu işlem öncesi Slotların birbirini örtüşmesi gerekmektedir. Kart slot girişi ile Anakart slot girişi çentikleri bir birini tutması gerekir.

ekran kartı slot girişi

 

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Ekran Kartı Giriş slotları Anakart Slot yerine uyumlu olması gerekiyor . Tabi ki Önceden Bunu araştırmanız gerekir sonradan araştırmadan aldığınız bir ekran kartı uyumsuzluğu olduğu zaman hiç bir işe yaramaz. Ekran Kartının nasıl tercih edilir nasıl Ana karta uyum sağlanır bunu araştırmanız gerekir.

Ekran Kartını Anakart Slot girişine taktığınız Daha sonra ilk resimdeki Montaj vida yerini vida ile kasaya tutturdunuz Daha sonra kasa ile işimiz bitiyor ve kasayı kapatıyoruz. Bilgisayarımızı Yeniden başlatarak Bilgisayarımızı açtık Bilgisayarımızın Ekran Ayarlarını Çözünürlük ayarlarını yapalım. Bilgisayarımızın Win + Break tuşu ile Aygıt Yönetimini açalım burada Ekran Kartı ( Ekran Bağdaştırıcı ) yanında Sarı ünlem işareti var ise Ekran Kartı Driverini yükleyin.

Tags – Etiket ;

Ekran kartı nasıl montaj edilir ,  Ekran kartı nasıl değişir , ekran kartı montaj , ekran kartı değişimi ,graphic card , ekran kartı anakarta nasıl takılır ,  ekran kartı değişim , ekran kartı nasıl sökülür ,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın