Sponsorlu Bağlantılar

Ram Voltaj Değeri Nasıl Bulunur

35 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Ram bellek Voltaj değeri nasıl bulunur konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayarın bellek hafızası olan (Random Access Memory) değişiminde önceden kullanılan Ram’a göre değişim sağlanması gerekmektedir. Bu bellekte çentiklerin yerinin tutması veya DDR SDRAM, DDR2, DDR3, DDR4 modellerine göre değişimin yapılması gerekmektedir. Bunun yanında masaüstü ve dizüstü bilgisayar RAM belleklerinde de farklılık göstermektedir.

Bilgisayarın RAM bilgilerini öğrenmek için https://ademocut.com/bilgisayar-ram-bellek-bilgilerini-ogrenme/ adresi üzerinden öğrenmeniz mümkündür.

Eski ram sahip bilgisayarlarda bir RAM takmak için aynı voltaj değerlerine sahip RAM takması gerekmektedir.

Bunun için aynı RAM Voltaj değerlerine sahip, RAM takmak için voltaj değerlerini öğrenmek gerekmektedir. Aynı voltaj değerine sahip RAM takılması gerekmektedir.

Bizim de bu konumuzda RAM Voltajı nasıl öğrenilir bu yazımızda bulabilirsiniz. Bunun için ücretsiz küçük kurulum gerektiren yazılımlarla bulmanız mümkündür.

RAM VOLTAJI NASIL BULUNUR

Voltaj değerlerine ulaşmak için Bilgisayarın Bios ayarlara girerek Memory Voltage kısmı üzerinden öğrenebilirsiniz. Bazı bilgisayarda bu özellik olmadığından bunu bulmak için CPU-Z programından faydalanmak gerekecektir.

Bilgisayarımıza “https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html” adresi üzerinden indireceğimiz program ile SPD kısmı üzerinden Ram voltajını görebilirsiniz.

TAVSİYE KONULAR;


RAM ÖN BELLEK TEMİZLEME

RAM DEĞİŞİMİ

32 BİT KAÇ GB RAM DESTEKLER

RAM MARKA VE MODELİNİ ÖĞRENME

Yukarıda anlatım ile kolaylıkla Ram Voltaj durumunu göstermektedir. Bu konumuzda Ram Voltajı nasıl ölçülür hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın