Telegram

Telegram Premium Özelliği Nedir

Telegram Premium Özelliği Nedir

700 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Telegram yakın zamanda özel ek özelliklere sahip ücretli bir aboneliği bulunan Telegram Premium özelliğini kullanıma sunuyor. Bu ek özelliklerin olduğu Telegram Premium da neler var hep birlikte inceleyelim.

TELEGRAM PREMİUM

Diğer özelliklerin kullanımına devam edip ek özellikleri ile ücretli bir yapıya geçen Telegram Premium da bu ek özellikler de neler var?

4 GB YÜKLEME

Normal aboneliği olan bir kullanıcı 2 GB kadar büyük dosyaları ve medya ürünlerini yüklemeye sahipken Telegram Premium kullanıcısı 4 GB kadar çıkabilecek. 4 saatlik 1080p video veya 18 günlük yüksek kaliteli ses için 4 GB dosya boyutunu yüklemeye sahip olacaktır.

HIZLI DOWNLOAD

Telegram Premium aboneleri medya ve dosyaları mümkün olan en yüksek hızla ( Faster Download Speed ) indirmeye sahip olacaklar.

 

İKİ KATI SINIRLAR

Telegram Premium aboneleri 1000 kanalı takip edebilir 200 sohbet içeren 20 sohbet klasörü oluşturabilir. Ayrıca Telegram hesaplarına dört hesap eklemeye sahip olabilir. 10 sohbeti sabitleme ve 10 favori çıkartmaya kadar kaydedebilir.

SESTEN METNE ÇEVİRME

Dinlemek istemediğiniz yazılı olarak görmek istediğiniz metinleri sesli mesajları metne dönüştürebilirsiniz.

BENZERSİZ ÇIKARTMALAR

Telegram Premium kullanıcıları herhangi bir sohbette ekstra duygu ve etkileyici efektler ekleyebilir. Tam ekran animasyonlar oynatabilir. Bu çıkartmalar aylık olarak güncellenecektir.

BENZERSİZ TEPKİLER

Telegram Premium kullanıcılarının ayrıcalığı 10 fazla yeni ifade ile mesajlara tepki vermenizi sağlayacak özelliğe sahip olacaksınız.

SOHBET YÖNETİMİ

Telegram Premium kullanıcıları her zaman özel bir klasörde veya tüm sohbetlerin yerine okunmamış üzerinden açılması için varsayılan sohbet klasörünü değiştirmek gibi sohbet listenizi düzenlemenize yarayan yeni araçlar içermektedir.

HAREKETLİ PROFİL RESİMLERİ

Telegram Premium aboneleri profil videoları uygulama genelinde sohbetlerde sohbet listesi de dahil herkeste canlandırılacak.

TELEGRAM PREMİUM ROZETLER

Sohbet listesinde ve sohbet başlıklarında üye listelerinde adlarının yanında Telegram desteklemeye yardımcı olduklarını ve yeni özellikleri ilk alan kulübün bir katılımcısı olduğuna dair rozet alırlar.

UYGULAMA SİMGELERİ

Telegram Premium kullanıcıların kişilerine veya duvar kağıtlarına daha iyi uyması adına ana ekranlarına ekleyebileceği yeni simgeler mevcuttur.

REKLAMSIZ

Reklamsız bir deneyim sunmak amacıyla Telegram Premium aboneleri hiçbir reklamı artık görmeyeceklerdir.

Diğer detaylar için “https://telegram.org/blog/700-million-and-premium/tr” adresi üzerinden öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL