Sponsorlu Bağlantılar

Ram Bellek Marka & Modeli Nasıl Öğrenilir?

35.477 views
Sponsorlu Bağlantılar

Random Access Memory ( Ram ) bilgisayarda geçici bellek için kullanılan bilgisayarın power düğmesine basılması ile birlikte çalışan programları, veya oynadığınız oyunları hafızasına alarak buradan oyunlarınızı programlarını devam ettirdiğiniz bilgisayarın kapanması ile silinen verilerin tutulduğu geçici bir hafızadır.

Bilgisayarın performansını doğrudan etkilen önemli bir donanım parçasıdır. Bilgisayarda anakart üzerinde slotlara takılarak kullanılan ram bellek kapasitesi ve mhz hızı ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir tabiki aldığınız ram bellek anakart uyumu önemlidir.

ram çentik

Bilgisayarınıza yeni bir ram almak veya yükseltmek için ilk önce modelini , slotunu bilmeniz gerekmektedir. yani alacağınız ram ddr , ddr2 , ddr3 ve kaç mhz olduğunu veya anakart uygun bi ram almak ihtiyacı duyabilirsiniz. Peki kasa içinde takılı ramin marka, modelini nasıl öğreniriz? İlk önce akıllara gelen kasayı açıp ramin üzerindeki etiketi okuyarak ddr kaç olduğunu ve hangi marka olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ramin üzerinde etiket yoksa nasıl öğrenebiliriz. Bunun için farklı yollar ile deneyebiliriz. Birinci adım anakart markasını ve modelini öğrenerek hangi rami desteklediğini bulabiliriz ve buna göre alım yapabiliriz.

>> Anakart Marka ve Modelini Nasıl Öğreniriz <<< 

ikinci yöntem ram modelini öğrenmek için üçüncü parti yazılımlar iş görecektir. ram modelini öğrenme için kullanabileceğiniz program olarak everest home edition programı ile ram ddr kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. ayrıca ram boyutunu öğrenmek için win+r çalıştır penceresine msinfo32 komutunu yazarak sistem bilgilerini gözden geçirebilirsiniz.

 Arama Tags & Etiket ;

ram modelini öğrenme , ram kaç mhz nasıl öğrenilir , ram markasını öğrenme , ram bellek kaç gb nasıl öğrenirim , geçici bellek boyutunu sorgulama , ram yorumlar

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın