Sponsorlu Bağlantılar

32 Bit İşlemci Kaç Gb Ram Destekler.?

2.809 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu içeriği okumak için geldiğiniz muhtemelen ram değiştirmek için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bilgisayarınızın işletim sistem mimarı 64 ile 32 bit olabilir. Bu mimari yapıya göre bilgisayarın donanımları’da buna göre değişmektedir. İşlemciden tutunda ram kadar mimari yapıya göre değişmektedir . Bir donanım alacak iseniz o donanımın hangi mimari yapıyı ( 32-64 ) desteklediğini kontrol ediniz.

Bilgisayarınıza yeni Bir Ram Alacaksanız 32 bit işletim sisteminin kaç GB kadar desteklediği önemlidir. 32 bit işletim sistemleri ram desteği olarak 3 gb kadar destekler bunun fazlasını desteklemez . eğer 4 gb kadar ram var ise bu 3.2 ile 3.5 gb kadar destekler.

Eğer fazla ram ilavesi olacak ise 64 bit yapıyı kullanmanız gerekecektir bu biraz maliyetli olacağı için bu altın kurallara dikkat ederek ram tercihini yapabilirsiniz. Bilgisayarınıza yeni bir ram almak için buradan konu başlığı inceleye bilirsiniz.

Bilgisayar ram desteği ile ilgili sorunları yorumlar bölümünden veya soru & cevap bölümünden tarafımıza gönderebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın