Excel

Microsoft Excel otomatik kaydetme klasörü nerede

Microsoft Excel otomatik kaydetme klasörü nerede

Merhabalar, bu yazımızda Excel otomatik kaydetme klasörü nerde, nerede saklanır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki konumuzda Excel otomatik kaydetme nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda bu otomatik kaydetme yeri nerede olduğu hakkında ayrı bir yazı yazmaya karar verdik.

Elektronik hesaplama tablosu Excel de çalışırken mutlaka arada verilerinizin güvenliği için kaydetmeniz gerekmektedir.

Sık sık çalışırken yedeklemek o an için tablolarınızın, hücrelerinizin kaybolmasını önlemek için yeterli olacaktır. Bunun için sizde sürekli Excel ile çalışıyorsanız o zaman mutlaka bu özelliği kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Şimdi Excel otomatik yedekleme klasörü nerede bulunur, bilgisayarın hangi klasöründe tutulmaktadır? Şimdi bunun için aşağıda vereceğimiz ipuçlarını kullanarak klasörün yerini bulmanız mümkündür.

EXCEL YEDEKLEME KLASÖRÜ NEREDE

Excel otomatik kurtarma dosyası konumu, kaybolan dosyayı bulmak için İLK ÖNCE “gizli dosyaları göster” seçeneğini kullanmanız gerekecektir.

Gizli dosyaları Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve eski işletim sisteminde genel olarak mantık aynıdır. Aşağıda video izleyerek gizli dosyaları göstermek için açabilirsiniz.

VİDEO;

Yukarıda video izleyerek yeni başlayan kullanıcılar için gizli belgeleri, gizli klasörleri göstermek için açabilirsiniz.

Şimdi daha sonra bu otomatik yedekleme klasörünü bulmak için Bilgisayar > İşletim sisteminin kurulu olduğu bölüm ( C: ) > Kullanıcı Adı > Appdata > Roaming > Microsoft > Excel bu adımları takip ederek otomatik kaydetme klasörüne erişim sağlayabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Excel enter tuşu yönünü değiştirme

Yukarıda adımlarla otomatik saklama klasörünü bulmak kolaylıkla mümkündür. Bunun dışında Kaydedilmiş çalışma kitaplarını kurtarmak için “C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Microsoft\Office\UnsavedFiles” adımını kullanarak buradan kaydedilmiş sayfaları ayrıca bulmanız mümkündür.

Bu konumuzda Excel otomatik kaydetme klasörü nerede saklanır, nerede bulunur hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer konularda sorular için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanın. KOD: 2021 – 2022 – 2023 – 2024

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL