Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de enter tuşu yönü nasıl değişir?

522 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda enter tuşu fonksiyonu, enter tuşu yönü nasıl değiştirilir? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Enter tuşuna bastığınızda satır satır veya sağ tarafa hücreye atlayarak geçişler yapılabiliyor. Sizin hazırladığınız tabloda veri girişinde alt alta hücrelere veri girişi yapılacağı gibi, enter tuşuna basınca sağ tarafa hücreye geçişte yapılabilmektedir.

enter tuşu bastığınızda  bir alt hücreye geçmek için veya entere bastığınızda yan hücreye geçmek için yapacağımız microsoft office excel‘de hangi işlevler yapılmaktadır.

Enter Tuşu Yönler Nasıl Ayarlanır?

enter tuşu‘na basınca sağ, sol, yukarı, aşağı yönlerine ayarlayabiliriz. Entere basınca yönleri ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

 

entera bastıktan sonra yönü ayarlama için “Excel Seçenekleri” giriyoruz. “Gelişmiş Ayarlar” ve resimde olduğu gibi, Enter yönü siz seçebilirsiniz. aşağı, sağ, yukarı ve sol yönleri tercihe göre ayarlama imkanı vardır.

Sizde hazırladığınız çalışma sayfasındaki tablolarda enter tuşu geçişlerini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Böylece devamlı sürekli veri girişlerde zorlanmadan bilgileri işleme imkanı sunacaktır.

Arama Tags & Etiket;

enter tuşu sağ yön, enter sol yön, enter tuşu aşağı, enter tuşu yukarı, enter tuşu yönü değiştir, enter tuşu yönlerini terse çevirme, enter alt yöne nasıl değişir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın