Sponsorlu Bağlantılar

Excel otomatik yedekleme

2.792 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda excel otomatik yedekleme nasıl yapılır, bununla ilgili olarak sorulara cevaplar arayacağız. Bilindiği gibi bilgisayar konusunda aktif olarak kullananlar her zaman bir yedekle çalışmışlardır.

Bu bilgisayarın yedeği, dosyaların yedeği ve buna benzer yedeklemelerdir. Başınıza beklenmedik bir durum geldiğinde doyalar silindiğinde, değiştiğinde, kayıp olduğunda bu yedekleme yapılan dosyalara başvurulmaktadır.

Bizimde bu yazımızda Microsoft Office Excel ile hazırladığınız dosyaları, sayfaları kendiliğinden yedekleme işleminin nasıl yapılacağına dair sizlere ipuçları vereceğiz.

Excel ile işi olanlar için son derece işe yarayacak olan Excel otomatik yedekleme işleminin nasıl yapılacağını, nasıl yapıldığını sizlere bu makalemizde resimli anlatım ile bahsedeceğiz.

EXCEL OTOMATİK YEDEK ALMA

Çalıştığınız excel sayfasında değişiklikleri kendi kendine yedekleme yapabilmek için aşağıda adımları takip ediniz. Yedekleme yapacağınız çalışma sayfasını “farklı kaydet” olarak dosyayı kayıt edeceğiz.

Farklı kaydetme işleminden sonra “Araçlar” seçeneğini açıyoruz. Burada “Genel Seçenekler” kısmına giriyoruz.

Burada farklı bir pencere açılacaktır. Her zaman yedekle seçeneği işaretleyeceksiniz ve ardından isteğe göre parola girerek “tamam” butonu ile excel dosyasını kayıt edeceksiniz.

Bu kayıt ettiğiniz dosya “Microsoft Excel Backup File” dosya türü ve .xlk uzantılı olarak kayıt edecektir.

Bu şekilde artık oluşturduğunuz Excel çalışma sayfalarının birer backup, yedekleme dosyası oluşacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzda excel yedekleme yapma konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın alt tarafında bulunan yorumlar kısmından sorularınızı bize sorabilirsiniz.

DİĞER ARAMALAR;

Excel çalışma sayfasını kopyalama, Excel sayfa kopyalama nasıl yapılır, Backup alma, Excel Yedekleme, Excel yedekleme alma, Excel yedekleme nasıl yapılır, Excel Çalışma sayfasını yedekleme, Excel sayfayı aynen aktarma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın