Sponsorlu Bağlantılar

Kurulum Cd’si olmadan Yazıcı kurulumu

58 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda yazıcı kurulumu hakkında Cd kullanmadan veya Kurulum CD olmayan yazılar nasıl kurulur konusunda bilgi vereceğiz.

Bir yazıcı satın aldığınızda genellikle üzerinde kurulum Cd ile birlikte gelmektedir. Yazıcıyı paketinden açıp kabloları bilgisayara bağladıktan sonra kurulum diskinizi bağladıktan sonra kolay bir süreçten sonra kurulumu gerçekleştirirsiniz.

İkinci el yazıcı aldınız veya yazıcının kurulum cd kaybettiniz ve yeniden kurulum yapmak icap etti fakat kurulum yapmanız gerektiğinde ne yapmanız gerekecektir? Kurulum cd belki ihtiyacınız olmayacaktır. Kurulum CD’si olmadan bir yazıcıyı kurabilirsiniz. O zaman sorumuz Kurulum Cd’si olmadan yazıcı nasıl kurulur?

USB KABLOSUYLA YAZICI KURMA

Yazıcıyı USB kablo ile bilgisayara taktığınızda bağlantı noktası üzerinden yeni bir aygıt takıldığı için bilgisayar bunu otomatik olarak tanıyacak ve yazıcısı sürücülerini kendiliğinden yüklemeye çalışacaktır.

BUNU NASIL YAPARIM;

Yazıcı ile bilgisayar arasında birbirine bağlamak için USB kablo ile birine bağlayın ve yazıcıyı açın. Böylece yükleme işlemi başlayacaktır.

Eğer yükleme işlemi başlamadı ise Windows Başlat Menüsü > Denetim Masası > Aygıtlar ve Yazıcılar sekmesinden bu ayarı açınız.

Yukarıda da gördüğünüz gibi Yazıcılar sekmesi üzerine gelerek Farenin sağ tuşu ile Cihazları ve Yazıcıları Ekle butonu göreceksiniz.

Bu adımla bilgisayarda yeni takılı donanımları taramasını yaparak bulduğu yeni donanım yani yazıcıyı buradan seçerek Kurulum Cd olmayan yazıcı ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yani yazıcının cd si olmayan yükleme işlemini gerçekleştirmek mümkündür.

İNTERNETTEN İNDİRİLECEK SÜRÜCÜLERLE KURULUM

Elinizin altında kurulum diski olmadığı için üzülmeyin internetiniz varsa yazıcı marka ve modeline göre internet üzerinden her şeye yetişen Google arama motorunu kullanarak sürücüyü arayıp bulabilirsiniz.

Ya da yazıcı üretici firmanın resmi web sitesine girerek oradan download sekmesinden yazıcının modeline göre sürücüyü bulabilir ve bilgisayarınız indirerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Genellikle bu dosyalar zip, rar uzantılı olarak bilgisayara indirebilirsiniz. Böylece bu dosyaları açmak içinde Winrar gibi programlara da ayrıca ihtiyaç duyulabilmektedir. Ayrıca yazıcıların sürücülerini daha önceden kurdunuz ve bilgisayarı yeniden format atacağınız ve tekrar kuracağınız zaman bu sürücülerin yedeğini alarak da elinizde bir yedekle geri dönebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Kurulum CD olmadan Yazıcı nasıl kurulur Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemleri için destek vermeye çalıştık. 2020 yılı ve 2021 sonrası için gelişen teknolojiye göre farklı yöntemler çıktıkça bunu gelişmeleri sizlere e-posta aboneliği olarak haberdar edeceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın