Sponsorlu Bağlantılar

instagram zombi hesaplar nedir

478 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlere instagram zombie accounts veya diğer adıyla instagram zombi hesaplar hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Bu hesaplar nedir, ne işe yarar, neden kullanılır bunlar hakkında sizlere ön bilgiler vererek bilgilendirmeye çalışacağız.

İNSTAGRAM ZOMBİ HESAPLAR NEDİR

Bu tür hesaplar genel olarak ikinci veya üçüncü kişilerin, markaların hesaplarıdır. Bunların genel amacı olarak bu zombi hesaplardaki trafiği ana hesaplara yönlendirme diyebiliriz.

Yani açılmış bir fake hesap, sahte hesaba güzel bir bayan resmi veya ünlü bir kişinin resmini koyarak buradan dikkat çektiği hesaba gelen kullanıcıları kullandıkları resim etiketleme ile ana hesaba çekmek için kullanılan hesaplar diyebiliriz.

Fakat günümüzde bu zombi hesaplar artık bot hesap olarak da anılmaktadır. Bu tür hesaplar pek kullanılmayan veya çalınmış hesaplar beğeni, takipçi olarak kullanılan hesaplar olarak da söyleyebiliriz. Bu biraz daha açarsak zombi instagram hesabı zamanında instagram takipçi satın almak, beğeni satın almak, takibi bırakanları görmek için satın alınan üçüncü parti yazılımlar tarafından hesabı çalınan instagram hesaplarıdır.

Bu tür hesaplar genel olarak aynı yöntem için kullanılmaktadır. Siz üçüncü parti bir yazılım ile takipçi satın alacaksınız ve parayı ödediniz size takipçi gelmeye başladığında işte bu gelen kullanıcılar zombi hesaplardır.

Bu kullanıcısının haberi olmadan kendi kendine hesap takip etmesi, beğeni yapmasıdır. Bu aktif hesaplar içinde geçerli olabilmektedir. Sizin hesabınızda birer zombi hesap olabilir!

Sizde instagram uygulaması için herhangi bir izin verdiğiniz bir uygulama varsa bu uygulama sizin hesabınızı çalabileceği gibi sizin haberiniz olmadan başka hesapları beğene bilir, haberiniz olmadan başkalarının hesabını kendi kendine takip edebilirsiniz.

Bu nedenle zombi hesap olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Bunun için instagram başkasının eline geçti mi yazımızı okuyabilirsiniz.

İNSTAGRAM ZOMBİ HESAPTAN KURTULMA

İnstagram da sizin de zombi hesap olup olmadığınızı anlamak için aşağıda basit kontrolleri sağlamanız yeterli olacaktır.

  • Dm kutusuna bakınız sizden habersiz mesaj atılıyor mu?
  • Ayarlar > izinli uygulamalar veya “https://www.instagram.com/accounts/manage_access/” adresini web üzerinden açınız ve uygulamalar kısmından herhangi bir izin verdiğiniz uygulama var mı kontrol ediniz. Eğer burada izin verdiğiniz bir uygulama varsa kaldırın.
  • Üçüncü parti yazılımlar, uygulamalar kullanmayın.
  • Şifrenizi hemen değiştirin ve güçlü bir parola oluşturun.

İnstagram şifresi nasıl değişir

Güçlü parola oluşturma

Yukarıda basit kurallarla hesabınızı kontrol ediniz. Bu konumuzda instagram zombi hesaplar nedir konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın