Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram sponsorlu katalog satış reklamı nasıl verilir

11.665 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram akışlarında son zamanlarda sıklıkla karşınıza çıkan “sponsorlu” bağlantılar üzerinden e-ticaret reklamları yani reklamlı satış nasıl yapılır? Konusunda siz takipçilerimize bunu anlatacağız.

Bunun diğer adı da çoklu ürünleri kataloglu satış konusunda bilgilendirmek olacaktır. Daha önceki konularımızda instagram sponsorlu reklam nasıl verilir? Bunu anlatmıştık burada sadece herhangi bir resim yada video paylaşımı ile uygulama yükleme, beğeni, siteye hit çekme gibi farklı reklam modelleri sunulmuştu bu konumuzda tamamen farklı olarak instagram üzerinden satış yapacaklar için bir konuyu anlatacağız. Daha önceki konularımızda instagramda satış nasıl yapılır bunu sizlere anlatmıştık.

İNSTAGRAM KATALOG SATIŞLARI

İnstagramda girdiğinizde karşınıza çıkan bir sponsorlu reklam da çoklu resim veya katalog üzerinde ürünleri ve bu görselin üzerinde fiyatları da görebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağına dair hiçbir fikri olmayan arkadaşlar kullanıcılar için hemen konumuza geçelim.

Daha önceki reklam verme konusunda anlattığımız gibi bu konuya bir daha girmeden hemen Facebook hesabımıza giriş yaparak reklam oluştur kısmına giriş yapıyoruz. Bunu sağ üst köşede ayarların olduğu kısımdan girebilirsiniz.

Yeni Kampanya Oluştur > Katalog Satışları kısmından instagramda reklam vermek içi ilk adımları atıyoruz.  Bunun için ilk önce bir katalog oluşturmamız gerekecektir. Yeni bir katalog oluşturmak gerekecektir.

Bu katalogda hiçbir ürün yok yazan kısımda “Katalogunuzu katalog yöneticisinde düzenleyin” yazan yere basıyoruz ve buradan bir katalog oluşturmak üzere buraya giriyoruz.

Benim eski bir katalogum olduğu için buna ürün ekleyeceğim. Yeni bir katalog oluşturmak için ilk fare imleci “test” yazan yerde “yeni katalog oluştur” yazan yerden kendinize bir ürün katalogu ekleyebilirsiniz.

Ürün ekle kısmından girdiğinizde elle ekle, user data feeds, faceook pikselleri bağla üzerinden ekleme seçenekleri çıkabilir. Ben elle ekle ile devam edeceğim.

Ürünleri fiyatları ve görselleri ile birlikte artık tek tek elle ekliyoruz e-ticaret sayfamıza yönlendirme link adresini, ürün satış fiyatını ve satış para birimini ekliyoruz. Kataloga ürünlerimizi ekledik ve “bitti” butonu ile katalog bölümünü tamamlıyoruz.

Katalogumuzu oluşturduk şimdi adım ise “select all” ile ürünleri seçiyoruz. “ürün setinin reklamını ver” yazan kısma basıyoruz.

Sonraki adımlarımız ise instagram reklam verme konusunda olduğu gibi reklam bütçesi oluşturma, link adresini bu tür ayarları yaptıktan sonra instagram sponsorlu satış yapabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz görselleri hazırladıktan sonra satışını yapmak için “Yayınla” kısmıyla yayınlanmaktadır. Bunun için önceden girdiğiniz ödeme yöntemlerinde kredi kartı, banka kartı üzerinden reklam ücreti alınacaktır.

Tavsiye Konuları;

instagram sponsorlu reklam verme

Facebook sponsorlu reklam nasıl verilir

Twitter Sponsorlu Reklam Verme

İNSTAGRAM SPONSORLU REKLAM OLUŞTURMA 

Bu konumuzda instagram da katalog satışları veya diğer adıyla sponsorlu satış yapma konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen alında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın